Mecanic - Motorist macara plutitoare

CHIMPEX - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

- motivat să dezvolte o carieră pe termen lung în organizație;
- responsabil;
- disciplinat și îndemânatic;
- dornic să facă parte dintr-o echipă.

Cerințe minime:

- studii tehnice
- experiență minim 2 ani pe macara plutitoare
- carnet marinar

+ Să cunoască regulamentul de exploatare şi întreţinere a echipamentelor şi instalaţiilor din dotarea navelor tehnice;
+ Să cunoască regulamentul serviciului la bordul navelor;

Descrierea jobului

+ Supraveghează funcţionarea echipamentelor şi instalaţiilor serviciului maşini din dotarea navei/ instalaţiei macaralei plutitoare;
+ Execută operaţiuni şi manevre la echipamentele şi instalaţiile serviciului maşini, conform normelor şi instrucţiunilor tehnice în vigoare;
+ Execută lucrări de întreţinere şi intervenţii accidentale la echipamentele şi instalaţiile serviciului maşini din dotarea navei/ instalaţiei macaralei plutitoare;
+ Execută întreţinerea zilnică a instalaţiilor şi echipamentelor serviciului maşini din dotarea navei/ instalaţiei macaralei plutitoare.

SC CHIMPEX SA este unul dintre liderii de pe piața de profil din Constanța din 1971. Este unul dintre cei mai mari operatori portuari și are ca activitate principală încărcarea/descărcarea de nave, dar și depozitare și ambalare. Mărfurile stocate sunt în cea mai mare parte cereale, oleaginoase, șrot de soia, de floarea soarelui și de rapiță, îngrășăminte, zahăr, fosfat și apatită.

Este situat într-una dintre cele mai bune locații strategice din Portul Constanța cu acces facil pe cale rutieră, feroviară și maritimă.

Publicat 30 mai 2022 Reactualizat 27 iun. 2022 Expiră 29 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos