Publicat 26 Nov 2020 | Reactualizat 24 Dec 2020 | Expiră 27 Dec 2020

Mecanic Mentenanta

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent de studii medii profil mecanic, electromecanic
- Experienta min 3 ani ca mecanic mentenanta
- Abilitatea de a citi corect desenele de ansamblu si de executie ale utilajelor
- Cunostinte de mecanica, hidraulica, pneumatica
- Cunostinte minime de limba engleza necesare pentru intelegerea specificatiilor tehnice ale utilajelor
- Cunostinte operare PC
- Persoana organizata si comunicativa

Descrierea jobului

- Identifica si remediaza defectele aparute la instalatiile de productie. Asambleaza si dezasambleaza utilajele din sectiile de productie conform specificatiilor producatorilor si standardelor Clariant.
- Efectueaza masuratori si reglaje ale utilajelor pentru functionarea conform cerintelor procesului.
- Executa operatii de intretinere periodica, curatare, vopsire.
- Executa ungerea ansamblelor mecanice, inlocuieste/curata consumabilele cand este necesar
- Efectueaza inspectii periodice conform specificatiilor producatorilor si standardelor Clariant si revizii ale utilajelor conform planului de mentenanta sau oricand este necesar pentru reducerea opririlor neprogramate
- Investigheaza cauzele defectelor si propune solutii de imbunatatire in vederea minimizarii defectelor. Respecta cerintele de siguranta si protectia muncii
- Tine evidenta necesarului de consumabile pentru utilajele din productie
- Raporteaza catre superior statusul zilnic al lucrarilor, evalueaza trendurile de performanta a echipamentelor si este responsabil de minimizarea impactului defectiunilor in disponibilitatea echipamentelor

Clariant is a focused and innovative specialty chemical company based near Basel in Switzerland. Last year the company recorded CHF 6.6 billion in sales harnessing the talents of its 18 000 employees across 53 countries. Clariant’s portfolio is optimized for future growth, with a focus in four business areas: Care Chemicals, Catalysts, Natural Resources, and Plastics & Coatings.

We believe that our growth is all about our customers and their success. Investment in innovation capabilities and developing inspiring environments for courageous and determined minds are therefore key to reaching our goal. Join us and help create sustainable value through chemistry for customers all over the globe.

Expirat
Mecanic Mentenanta  -  Clariant Products RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles