Publicat 17 Apr 2019 | Reactualizat 15 Mai 2019 | Expiră 18 Mai 2019

Mecanic camioane / Mecatronic în Germania

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Căutam candidați în următoarele domenii de activitate:

  • Electrician
  • Mecanic / Mecatronic
Ofertele concrete vor fi în funcție de experiența si cunoștințele de germana ale fiecărui candidat; pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati prin email sau telefon.
In cazul in care sunteți interesat va rugam sa ne trimiteți prin email următoarele documente:
  • CV cu fotografie
  • Certificate de formare profesionala / calificare
  • Certificate școlare, evtl. cursuri de limba germana
  • Daca aveți: certificate de munca de la angajatorul Dvs. sau scrisori de recomandare

Descrierea jobului

Cerințe

  • Calificare / pregătire profesionala în domeniul în care doriți sa lucrați
  • Experiența în domeniu; de preferința cel puțin 2 ani
  • Seriozitate, dorința de a învata lucruri noi si a își extinde orizontul si experiența
  • Limba germana: minim la nivel A2
  • Dorința sa va stabiliți în Germania pe durata lunga
  • O mașina personala este avantajoasa
Beneficii
  • Contract de munca pe termen nedeterminat cu o firma germana
  • Salariu lunar pîna la 3000 EUR net, în funcție de experiența si clasa impozit
  • Pachet asigurare german (medical, pensie, șomaj)
  • Concediu cu plata: in medie 25 zile lucrătoare
  • Alocație pentru copii (192 EUR net pentru fiecare copil)
  • Suport din partea SFJ Consulting la pregătirea dosarului si interviului cu angajatorul, la transferul în Germania si în faza inițiala de integrare (înregistrare, deschidere cont banca, etc.)

Compania SFJ Consulting GbR se specializeaza pe recrutarea soferilor profesionisti pentru teritoriul Germaniei. Silvia Jansen este avocatä, Franz W. Jansen a lucrat 26 de ani in pozitie responsabilä in domeniul transporturilor. Amindoi sint specializati pe domeniu de drept si transport, si colaboreazä numai cu companii germane serioase.
SFJ Consulting GbR, Kaiser-Friedrich-Str. 21, 65193 Wiesbaden, Tel: +49-151-14711200, E-mail. info@perfectjobs.eu

Expirat

Mecanic camioane / Mecatronic în Germania  -  SFJ Consulting GbR