Publicat 23 Iul 2020 | Reactualizat 11 Aug 2020 | Expiră 22 Aug 2020

MECANIC AUTO, VOPSITOR SI TINICHIGIU - OPEL SI CHEVROLET

4 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Educatie:
Studii medii tehnice de profil, experienta intr-o pozitie similara de cel putin 3 ani
Experienta intr-o reprezentanta constituie un plus
Cunostinte, abilitati specifice:Cunostiinte de mecanica
Cunostiinte de electrica
Respectarea metodologiei de lucru, respectarea termenelor stabilite
Cunoasterea produsului
Cunostinte, abilitati generale
Initiativa
Rigoare
Atentie
Eficienta
Corectitudine
Orientarea catre client
Spirit de echipa

Descrierea jobului

In ceea ce priveste desfasusarea lucrarilor alocate:

Preia in custodie autovehiculul;

Anterior efectuarii interventiilor solicitate, realizeaza si completeaza “Fisa Control Tehnic” fiind direct responsabil de conformitatea realizarii controalelor si conformitatea completarii fisei si comunica Sefului de Atelier eventualele lucrari suplimentare constate ;
Indeplineste sarcinile conform solicitarilor din contractul de reparatie;
Identifica lucrarile suplimentare, neconformitatile si le comunica Sefului de Atelier consemnandu-le de asemenea, in contractul de reparatie ;
Informeaza Seful de Atelier privind orice incident susceptibil a provoca o intarziere in livrare;

In ceea ce priveste aplicarea procedurilor:
Respectarea indicatiilor si a timpului de interventie stabilit de catre Seful de Atelier ;
Stapaneste diferitele tehnici de reparatie si utilizeaza documentatia, respectand sistematic metodele de reparatie ale Constructorului ;
Cauta informatii in documentatia tehnica disponibila ;
Cunoaste utilizarea echipamentelor din atelier si a echipamentului de dignosticare ;
Isi insuseste cunostintele si informatiile dobandite in timpul cursurilor de formare ;
Respecta programul de lucru ;
responsabilitatea de a efectua si inregistra inspectia finala in registru (conform anexa 5 RNTR9)
Urmareste si respecta Procedurile After Sales.
In ceea ce priveste formarea:Cere ajutorul Sefului de Atelier daca este necesar;
Participa la cursurile de formare organizate de catre TEC ;
Participa la stagiile de formare propuse ;

In ceea ce priveste indeplinirea sarcinilor:
Se asigura de calitatea si eficacitatea interventiei tinand cont de rezultatele testelor;
Raspunde patrimonial de nerespectarea indicatiilor de reparatie din documentatia tehnica ;
Realizeaza din propria sa initiativa interventiile minore nesolicitate (in mod special) de client
Asigura restituirea in bune conditii a autovehiculului prin: reinitializarea echipamentelor si a accesoriilor, buna functionare, inapoierea pieselor inlocuite daca restituirea lor este mentionata;
Mentine ordinea si curatenia postului sau de lucru cat si a instrumentelor si a utilajelor folosite (individuale/colective);
Raspunde patrimonial in cazul disparitiei SDV-urilor din inventarul propriu, conform legislatiei in vigoare ;

Beneficii:
salariu motivant;
ore suplimentare conform legislatiei in valoare;
prime de Sarbatori;
bonuri de masa;
mediu de lucru dinamic si profesionist;

Descrierea companiei

German Top Trading SRL

Aparut pe piata auto in 2002 , German Top Trading este unul din principalii importatori Opel din Romania.

Experienta dobandita in acest timp garanteaza calitatea tuturor serviciilor pe care le oferim:

- consultanta in alegerea celor mai potrivite autoturisme - oferte avantajoase de finantare - service complet pentru intreaga gama de autoturisme Opel

Incepand cu data de 30.04.2009, S.C. German Top Trading S.R.L. opereaza un sistem de management integrat calitate-mediu, conform referentialelor ISO 9001:2008 si ISO 14001:2004. Organizatia a decis sa puna la dispozitia autoritatilor, publicului, clientilor si furnizorilor, la cererea acestora, informatii despre performanta sa de mediu. De asemenea, sunt disponibile tertelor parti interesate:

Informare privind autorizatia de mediu Declaratia de politica pentru calitate si mediu Un Registru de sugestii si reclamatii, aflat la sediul societatii, pentru cazurile in care tertele parti interesate vor sa-si exprime opinia referitor la impactul activitatii organizatiei asupra mediului.

Vânzari

Departamentul de vanzari vine in intampinarea clientilor cu toate formele si metodele moderne de vanzare, inclusiv autovehicule de drive-test.

Service

Departamentul service, in continua perfectionare, ofera clientilor toata gama de testari si reparatii (mecanice, electrice, tinichigerie, vopsitorie) precum si piese de schimb si accesorii. Intreg personalul este calificat si acreditat de catre fabricantul General Motors al autoturismelor Opel.

MECANIC AUTO, VOPSITOR SI TINICHIGIU - OPEL SI CHEVROLET  -  GERMAN TOP TRADING SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles