MATERIAL PLANNER-SERVICIUL LOGISTICA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii;
  • Abilitati avansate de Excel;
  • Cunoaste si lucreaza cu instrumente specifice de planificare (MRP);
  • Limba engleza si italiana nivel mediu;
  • Lucrul in platforme tip B2B - reprezinta avantaj;
  • Cunostinte SAP - reprezinta un plus;
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie

Descrierea jobului

Activitati principale:
  • Primeste si urmareste, in permanenta, comenzile de la client si eventuale variatii ale acestora.
  • Realizeaza analizele de disponibilitate a materialelor pentru a satisface cerintele de productie si nivelul minim al stocurilor;
  • Ruleaza protocolul de planificare a productiei si a aprovizionarii (MRP);
  • Actualizeaza comenzile si distribuie informatia tuturor serviciilor interesate;
  • Informeaza furnizorii si serviciile implicate despre eventualele variatii ale comenzilor;
  • Actualizeaza datele anagrafice pentru componente in programul specific de planificare, conform instructiunilor primite;

Beneficii:
  • SALARIU MOTIVANT SI BONUSURI CONFORM CONTRACTULUI COLECTIV DE MUNCA ( tichete de masa, abonament national la servicii medicale )
  • OPORTUNITATI DE CARIERA
  • MEDIU DE LUCRU LA STANDARDE EUROPENE
  • TRAINING-URI DE SPECIALITATE PE PLAN INTERN/INTERNATIONAL

VIMERCATI EAST EUROPE SRL cu sediul in incinta Parcului Industrial Hit Park din Hemeius-Bacau, parte a grupului VIMERCATI, Milano, Italia este o companie romaneasca infiintata in decembrie 2007, care produce intrerupatoare, comutatoare, dispozitive electromecanice, electrice si electronice pentru industria auto.
Publicat 17 nov. 2021 Expiră 17 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos