Master Data Admin

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Knowledge, ability and experience:

High school graduate
Experience with ERP (“Material management” / “Production planning” / “Specifications and Bill of materials”
Medium level of English knowledge

Descrierea jobului

MAIN RESPONSABILITIES:

Creates/maintains specific Master Data information in the ECC/NEO Portal for the new codes (finished and semifinished product, wrapping materials, leaf, casing & flavours).
Creates and maintains the finish and semifinish goods recipes in ECC/NEO Portal,based on the info received from: PCE, NPI, Blending (Recipe Transformator, Lot Succession List);
Creates pallet scheme specification for the new products.
Responsible for data maintanance in the local db Manufacturing Site.
Has the responsibility to define and introduce in MCG and MES system the new finish good codes that have Codentify requirements. Has the responsiblity to inform relevant stakeholders about the the creation of the layout in MC

British American Tobacco (www.bat.com) este o organizaţie globală lider pe piaţă cu o istorie consacrată cu un viitor promiţător şi dinamic. Multumita angajaţilor noştri am continuat să ne dezvoltăm şi să depăşim aşteptările într-o piaţă foarte complexă şi plină de provocări.

Scopul nostru este sa devenim cea mai de succes companie din industria tutunului în toate pieţele noastre prin furnizarea de produse excelente; oferind încrederea şi responsabilitatea aşteptate de la mărcile de consum global.

Dacă aveţi talentul şi motivaţia să fiti parte din acest succes veţi descoperi că suntem interesati sa va sustinem in atingerea potenţialului dvs. maxim.

Publicat 9 nov. 2021 Reactualizat 7 dec. 2021 Expiră 9 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos