MARKETING

Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Căutăm o persoana orientată spre profit, cu spirit pratic, creativitate, capacitate de identificare a oportunităților, sociabilitate si tact.

Descrierea jobului

Cerinte:
  • Usurinta, claritate si coerenta în exprimare;
  • Gandire analitica si sintetica;
  • Spirit organizatoric pentru a putea lucra urmărind anumite proceduri si reguli;
  • Rezistenta la stres;
  • Minimum de experiența pe o poziție similară - constituie un avantaj.
  • Abilitati de project management si negociere;
Responsabilitati:
  • Monitorizarea permanent a piatei si concurenta;
  • Urmarirea evoluţia vânzărilor din magazin si de pe pagina web a companiei, identificarea si propunerea superiorului ierarhic măsuri de corecție/optimizare;
  • Administrarea website-ului de prezentare/ e-commerce;
  • Dezvolta platforma e-commerce prin adaugarea de produse noi;
  • Promoveaza produsele in mediul online folosind Google Ads, SEO, Facebook Ads;
  • Elaborarea si implementarea de proiecte de branding/ visual management;
  • Îndeplinirea planului de vanzari si profit alocat;
  • Întocmirea rapoartelor de vanzari pe produse si furnizori si prezentarea superiorului ierarhic;
  • Realizarea cercetari de piata, prelucrarea datelor obținute si transmiterea lor, superiorului ierarhic pentru analiza;
  • Alcatuieste rapoarte de rulaj si rata de conversie;
  • Informarea despre noutățile referitoare la produsele furnizorilor alocati si promoțiile curente;
  • Monitorizarea piatei si concurenta in vederea alinierii strategiilor si actiunilor de marketing la cerintele specifice pietei;
  • Identificarea stocurilor cu mișcare lenta/fara mișcare si propunerea de măsuri de corecție;
  • Identificarea si propunerea de modalități de actualizare a paginii web;
  • Întocmește documentele de evidență, rapoarte, analize sau evaluari specifice;
  • Raspunde la solicitari, plangeri sau cereri din partea clientilor din mediul online;
  • Asigura transmiterea comenzilor din mediul online catre operational si verifica livrarile;
  • Alcatuieste oferte, cataloage online si promotii sezoniere:
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Training-uri de dezvoltare personală si profesională;
  • Posibilități de dezvoltare a carierei;
  • Bunăstarea depinde de performanțele dumneavoastră.

S.C. VELGALA S.R.L., se află in topul magazinelor de materiale de construcții din județul Valcea. A fost înființată la data de 24 martie 2005 și are ca obiect principal de activitate codul CAEN 4752. Suntem o societate in plina dezovltare si consideram ca angajatii nostri reprezinta succesul companiei noastre, dar și experienta profesionala si personala pe care o avem in cadrul unui mediu de lucru care cere si ofera implicare si dedicare. Compania noastră se dezvoltă an de an şi creează astfel permanent locuri de muncă noi şi de durată.

Publicat 11 mai 2022 Reactualizat 8 iun. 2022 Expiră 10 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos