Marketing Specialist

SIMPLE RECRUTMENT - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 600 - 1200 GPB
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experiență practică şi actuală cu tool-urile Google: Google Ads (campanii Search, campanii Display, campanii video, location), Youtube, Google Analytics, Google My Business, Keyword Planner, Search Console etc.

Abilități excelente de comunicare și organizare in scris si orala (experienta de copywriting, experiența gestionării textelor)

Abilități de utilizare a pachetului MS Office (Word, Excel, PowerPoint)

Capacitatea de a îndeplini obiectivele și termenele sub presiune

Cunoasterea limbii engleze este o necesitate

Implicare şi dorința de a învăța și de a contribui la succesul companiei.

Experienţă pe un post cu atribuţii similare (promovarea unui site pe Google / administrarea costului de achizitie a unui client prin SEO/PPC/Social media)

Descrierea jobului

SEO On Page si Off-Page – planificare si implementare strategii AVANSATE de SEO, evaluarea rezultatelor, analiza rapoartelor de ranking si a datelor din Google Analytics pentru recomandarea si luare de actiuni pentru optimizarea site-ul clientului, implementare de elemente “call to action“ pentru cresterea conversiilor etc.;

Content Marketing - Scrierea de articole pe bloguri, presa, realizare texte de promotii/prezentare, whitepapers, infografice, landing pages, scriere de texte pentru social media etc. (scopuri - SEO content, Engaging content, Brand awareness, Customer conversion, Upsell). Scrierea de diverse tipuri de articole unice pe o gama larga de subiecte si publicarea si promovarea acestora (content management) pe diverse canale online pentru a ajunge la audienta corecta si a converti;

Social Media Marketing - crearea unei strategii ce urmareste cresterea numarului de fani / followers, engagement a fan base-ului actual, generarea de viralitate / recomandari catre prieteni;

Campanii CPC: Google AdWords, Facebook Ads - urmarirea rezultatelor, optimizarea costului per conversie, optimizare CPC;

Google Analytics: analiza datelor de trafic pentru a optimiza conversiile in site, continutul etc.;

Raportarea periodica si prezentarea performantei proiectelor din portofoliul companiei.
Publicat 16 mai 2022 Expiră 15 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos