Marketing specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 800 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

-Studii superioare: marketing sau discipline asociate
-Experienta de minim 1 an , expertiza in marketing digital, SEO și SEM, CRM și social media.
-Limba engleza avansat (citit, scris si vorbit)
-Cunostinte in utilizarea programelor grafice : Adobe Photoshop/ Illustrator – constituie avantaj
- Persoana entuziasta, cu initiativa

Descrierea jobului

-Stabilirea obiectivelor de marketing.
– Implementarea și analiza campaniilor de marketing.
– Menținerea relației cu clienții și alți colaboratori (furnizorii externi) pentru a executa proiecte/ campanii.
– Monitorizarea bugetelor alocate.
– Cercetarea pieței pentru a găsi răspunsuri despre cerințele, obiceiurile și tendințele consumatorilor.
– Supravegherea și analizarea preferințelor clienților.
– Monitorizarea concurenței (demografia clienților, prețuri, distribuție).
– Definirea cumpărătorilor și a piețelor de desfacere.
– Întocmirea unor planuri de marketing, campanii, strategii.
– Crearea de strategii și planuri de promovare pentru a ajunge la publicul țintă prin canale adecvate (social media, e-mail,etc.).
– Brainstorming cu membrii echipei și dezvoltarea ideilor pentru campanii creative de marketing.
– Analizarea campaniilor de promovare (rate de conversie, trafic, plată pe click, clienți potențiali, număr de clienți actuali, bugete consumate).
– Asistență în activități de inbound și outbound marketing prin demonstrarea expertizei în diverse domenii (dezvoltarea și optimizarea conținutului, publicitate online, planificare de evenimente etc.).
– Colectarea de informații și feedback de la clienți.

Furnizor servicii monitorizare flote auto prin tehnologie GPS
www.viasatsystems.ro
Publicat 12 mai 2022 Reactualizat 19 mai 2022 Expiră 11 iun. 2022