Marketing specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare in marketing;
  • Limba engleza scris/vorbit – nivel avansat;
  • Cunostinte foarte bune Corel Draw, Photoshop, pachet Microsoft Office, Adobe PDF, Editor video etc
  • Experienta 3 ani in departamentul de marketing: promovarea gamelor de produse, lansarea de produse noi, management portofoliu ( un avantaj este experienta intr-un domeniu tehnic);
  • Experienta in management de proiect;
  • Cunostinte de gestionare a programelor de trimitere automata email-uri (newsletter);
  • Deschidere la schimbari, fire dinamica, orientare catre consumator;
  • Gandire analitica, orientat catre rezultate, bune abilitati de comunicare, motivat, creativ;
  • Disponibilitate pentru vizite in piata sau organizarea de evenimente in tara.

Descrierea jobului

Implementarea eficienta a strategiei de marketing si management a gamelor de produse pentru cresterea valorii si a profitabilitatii vanzarilor, cat si promovarea imaginii companiei.
  • Participa la elaborarea si implementarea strategiei de marketing pentru marcile si grupele de produse din portofoliu (portofoliu, distributie, promovare);
  • Propune si realizeaza design-ul si continutul flyerelor, cataloagelor, ambalajelor noi;
  • Implementeaza planurile operationale asigurand o pozitionare corecta a marcilor si a produselor in concordanta cu strategia companiei;
  • Coordoneaza urmatoarele activitati pentru marca si grupele de produse din portofoliu: lansari de produse noi, campanii si promotii diverse, activitati de trade marketing;
  • Analizeaza rezultatele pentru actiunile coordonate (performanta vanzari, financiara, altele), efectueaza studii de piata;
  • Propune activitati de promovare a brandurilor si a produselor din portofoliu si influenteaza cumpararea produsului;
  • Monitorizeaza activitatile principalilor competitori si ofera suport in dezvoltarea de strategii si activitati cu scopul de a pune in valoare produsele companiei vs produsele concurente;
  • Realizeaza si sustine prezentari pentru Dep. Vanzari si clienti atunci cand este cazul.

COMTEC 2000 INC SRL este o companie cu capital privat, infiintata in anul 1994, avand ca activitate principala importul si distributia echipamentelor electrice de joasa tensiune, materiale pentru instalatii electrice si echipamente pasive pentru retele de calculatoare si telecomunicatii. Din 1994 si pana in prezent activitatea companiei a cunoscut o dezvoltare ascendenta datorita extinderii si diversificarii gamelor de produse conform cu cerintele pietii romanesti, precum si dezvoltarii unei puternice retele de distributie pe tot cuprinsul tarii.
Sistemul de management al calitatii implementat la COMTEC este certificat conform standardului ISO 9001:2000.
Produsele furnizate de COMTEC sunt agreate de furnizori importanti de pe piata interna (Electrica, Romtelecom).
COMTEC 2000 INC SRL este condusa de o echipa manageriala tanara si dinamica si dispune de personal calificat, impreuna facand parte dintr-un angrenaj complex care asigura companiei un ritm de dezvoltare competitiv.
Pentru mai multe detalii vizitati site-ul www.comtec-int.ro
Publicat 31 ian. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos