Marketing Specialist

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu 1000 - 2000 EUR
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
• Intelege si aplica mixul dintre datele de piata si mesajele de impact; Orientare si
deschidere pentru intelegerea conceptelor tehnice; Abilitati de redactare a textelor
comerciale; Intelege rapoarte de vanzari si date de audienta si poate propune tactici de
marketing care sa contrinuie la implementarea strategiei firmei; Cunoaste cerintele SEO in
crearea si administrarea web site;
• Experienta in crearea de Funnels (ideal Clickfunnel)
• Experienta de minim 3 ani in dezvoltare site-uri (in mod special Wordpress)
• Capacitatea de a învăța rapid și de a înțelege noile tehnologii în vederea aplicării lor
• Excelente competențe analitice și de depanare, combinate cu o abordare metodică a
soluționării problemelor;
• Aptitudini excelente de comunicare, spirit de echipa
• Rapiditate si corectitudine in exercitarea sarcinilor
• Experienta de minim 3 ani in marketing, Ads (Facebook)
! Cunostintele necesare nu trebuie sa fie la nivel mediu pentru toate cerintele de sus, dar atitudinea trebuie sa fie una orientata spre invatare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Crearea campaniilor de marketing in mediul online (Fb Ads, monitorizare)
- Crearea de Funnels;
- Elaboreaza si implementeaza strategia de comunicarea a brandului LDSpa si a promotiilor
specifice in vederea sustinerii obiectivelor de vanzari;
- Intocmeste si propune spre aprobare bugetul de comunicare pentru initiativele de marketing,
urmarireste lunar cheltuielile, identifica discrepantele fata de buget si propune masuri remediale;
- Dezvolta si implementeaza campaniile de comunicare legate de activitatile promotionale din
Clinicile LDSpa, utilizand cele mai potivite canale de comunicare, in linie cu bugetul alocat si
termenele stabilite;
- Analizeaza tendintele economice, comerciale si ale clientilor pentru a dezvolta campanii de
marketing eficiente si a maximiza impactul in comunicare;
- Colaboreaza cu Agentiile de Publicitate pentru a asigura transmiterea mesajelor corespunzatoare
(clare,concise) si aliniate la strategia brandului;
- Dezvolta si implementeaza standardele de comunicare in cadrul Departamentului Call Center si
Front Office;
- Realizeaza comunicari interne si externe referitoare la campaniile promotionale;
-Dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing;
- Dezvoltarea continua a imaginii si identitatii firmei, atat in mediul fizic, cat si in online;
-Administrarea campaniilor Google Ads si Facebook si asigurarea functionarii paginii Web a
companiei;
- Gestionarea postarilor pe Facebook si Instagram;

Life Dental Spa este o clinica dentara ultramoderna, specializata in tehnologie laser de ultima generatie, cu medici pregatiti in universitati de prestigiu din Europa si SUA. Tehnologia laser trateaza eficient cariile dentare, gingivita, parodontoza si multe alte afectiuni orale. Clinica noastra ofera toata gama de servicii stomatologice, intre care se numara si: Tratamentul cariilor cu laser dentar; Tratamentul parodontozei cu laser dentar; Tratamentul gingivitei cu laser; Implanturi dentare asistate laser; Chirurgie dentara asistata laser; Albire dentara laser; Coroane si fatete dentare estetice, realizate prin frezare computerizata; Implanturi si dinti ficsi in aceeasi zi; Stomatologie biologica. Life Dental Spa este prima clinica stomatologica din Romania care functioneaza dupa principiile stomatologiei biologice. Acestea includ minim invazivitate, manopere cat mai conservative, realizate cu materiale cat mai biocompatibile.

Publicat 11 nov. 2021 Expiră 11 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos