MARKETING SPECIALIST

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • experience and knowledge of the online and offline marketing environment
  • experience with setting up and creating paid campaigns on the Internet (Facebook, Instagram, PPC ads, ads on the content network, remarketing, etc.)
  • knowledge of MS Office and graphic editors
  • experience with editing the content of websites and e-shops
  • experience working with online tools such as Google Analytics
  • experience with video shooting and photography (product photos and videos, brand promotion)
  • good communication skills
  • experience from a similar position min. 2 years
  • you are a creative person with an open mind who is not afraid to push the boundaries
  • you are a team player who cares about the quality of the whole team
  • driver's license
  • care, consistency, independence, reliability, systematicity are the qualities that are your own.
  • you have the ability to be able to react to changes and not be afraid to accept them or offer other solutions.
  • advanced knowledge of English in words and writing
  • advanced knowledge of Microsoft PowerPoint
  • ability to work in a fast-paced, high-pressure environment.
  • multi-tasking and time-management skills, with the ability to prioritize tasks.
  • driving licence - Visiting the sites in the portfolio

Descrierea jobului

  • preparation and evaluation of marketing plans
  • preparation of campaigns (online and offline) - individual contributions on social networks, regular e-mail news, PR articles, etc.
  • administration of social networks, websites
  • preparation and publication of blog articles
  • editing the content of websites and e-shops
  • analysis and continuous evaluation of marketing activities, work with Google Analytics and other marketing tools
  • cooperation with supply agencies, graphics, etc.
  • organizing events and company parties
  • orders for promotional items
  • support in the implementation of marketing projects

NOI SUNTEM RC EUROPE DEVELOPMENT ! Istoria noastră a început în Republica Cehă în 2005, când a fost înființat grupul RC în Brno. De la început, obiectivul nostru principal a fost crearea unor proiecte imobile importante, care ar putea satisface nevoile clienților noștri, dar și ale comunitatii. De atunci, am crescut și am evoluat astfel încât să putem oferi cele mai bune soluții pentru crearea unor proiecte de succes. Suntem specializați în dezvoltarea, managementul și consultanta în domeniul proprietăților comerciale, administrative și rezidențiale. Ne concentrăm în special pe dezvoltarea și administrarea pe termen lung a clădirilor de birouri, a centrelor comerciale și a lanțurilor de supermarketuri. În plus, oferim clienților noștri asistență juridică și consultanță în dezvolatrea proiectelor. Începând cu anul 2005, am construit în toate țările în care operăm - Cehia, România și Serbia. Ne-am extins recent și în piața imobiliara din Croația. Printre clienții noștri se numară Tesco, Penny Market, Billa, Lidl, Kaufland, Profi, OBI, OKAY, Deichmann, CCC, Pepco, Poarta, Jysk, Pompo, Sportisimo și multe altele.

Publicat 29 iun. 2021 Reactualizat 27 iul. 2021 Expiră 29 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos