Publicat 17 Iul 2019 | Expiră 17 Aug 2019

Marketing Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
Minimum 1 an experiență în domeniu
Studii superioare (preferabil terminate)
Limba Engleză: nivel mediu-avansat
Simț artistic dezvoltat, creativitate , atenţie distributivă, spirit de echipă
Foarte atent la detalii, organizat și proactiv, mereu conectat la noutăţi
Marketing online:
Cunoașterea mediilor de promovare online: Google, social media, afiliere și e-mail marketing
Experiență în implementarea și gestionarea de campanii PPC: Facebook Ads, Google Adwords
Experiență e-mail marketing: campanii trimitere newsletter
Experiență realizare și implementare planuri de comunicare online
Cunoașterea și gestionarea platformelor Wordpress și Magento
Cunoașterea bunelor practici Search Engine Optimization (SEO);
Constituie un avantaj:
Cursuri, califică si traininguri în domeniile Google AdWords, Marketing , Comunicare online sau Vânzări
Cunoaşterea programelor Adobe Illustrator şi Adobe Photoshop, Corel Draw – nivel mediu/avansat

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Propune și implementează planuri de comunicare online trimestriale (obiective, instrumente, gestionare bugete, etc);
  • Implementează campanii de marketing online lunare conform planului de comunicare, inclusiv campanii PPC (Facebook, Google), valorificând bugetele alocate la maximum;
  • Administrează și optimizează campaniile în derulare, analizează lunar eficiența campaniilor online gestionate;
  • Administrarea paginilor de Facebook și Instagram;
  • Administrare website: editare articole; adăugare bannere; seo; blog și creare content aferent;
  • Realizează concepte creative pentru promoțiile derulate, creează texte, mesaje si concepte pentru newsletter, bannere și alte materiale de promovare;