check_circle

Job verificat

|Publicat 22 Feb 2019 | Reactualizat 24 Mar 2019 | Expiră 25 Mar 2019

Marketing Specialist

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

De ce sa lucrati la Nexus Electronics?

Nexus Electronics dezvolta solutii software performante, care reusesc sa imbunatateasca semnificativ modul de lucru in companiile in care sunt implementate. Pentru a ne desfasura activitatea cat mai eficient, am organizat o echipa competitiva si dinamica, care va va ajuta sa evoluati profesional si sa va descoperiti talentele sau abilitatile ascunse.

In plus, incercam sa cream o atmosfera cat mai antrenanta si distractiva si cautam sa integram oamenii cei mai potriviti culturii noastre organizationale.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • crearea, gestionarea si actualizarea in permanenta continutului digital al canalelor de Youtube
  • planificarea si realizarea de campanii de newsletter pe platforma online
  • analiza site-urilor de brand proprii comparativ cu cele concurente, pentru identificarea punctelor slabe si forte
Cerinte:
  • cunostiinte medii de editare si creare video youtube
  • experienta ca si copywriter (content writing)
  • abilitati foarte bune de comunicare si analiza in limba romana si engleza
  • cunostinte de design, folosirea programelor Photosop, Illustrator constituie avantaj
  • competente foarte bune de lucru online (rapiditate in cautare, editare primara de text/imagini, operare cu softuri/aplicatii noi)

Alege sa faci urmatorul pas cu noi, mai jos poti regasi motivele pentru care angajatii nostri iubesc Nexus!

  • Asigurare medicala
  • Contract pe perioada nedeteriminata
  • Dezvoltare profesionala
  • Abilitatea de a creste in cadrul industriei tehnologice (IT)
  • Acces la biblioteca interna

Expirat
Marketing Specialist  -  Nexus Electronics SRL