check_circle

Job verificat

|Publicat 22 Feb 2019 | Expiră 25 Mar 2019

Marketing Specialist

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Pasionat de social media, e-commerce si mediul online, in general;
- Dinamic, entuziast si orientat catre rezultate;
- Are cunostinte de marketing online, Google Analytics, PPC (Facebook Ads, AdWords), Content Marketing, Social Media, Copywriting si Web Analytics;
- Demonstreaza capacitati de analiza si sinteza, precum si viziune strategica;
- Se exprima corect in limba romana, atat verbal, cat si in scris;
- Detine bune cunostinte de limba engleza, atat comunicare verbala, cat si in scris;
- Are foate bune abilitati de comunicare si relationare;
- Este o persoana flexibila si lucreaza bine atat individual, cat si in echipa;
- Are cunostinte in operarea PC: MS Office; programe de grafica (Photoshop/ Illustrator) - nivel mediu.

Descrierea jobului

- Planificarea, implementarea si monitorizarea campaniilor de marketing online;
- Identificarea si analiza modalitatilor de imbunatatire si optimizare a ratei de conversie si a experientei clientilor online;
- Optimizarea costurilor si urmarirea constanta a performantei pentru campaniile online;
- Actualizarea si mentenanta conturilor de social media, a site-urilor si microsite-urilor din gestiune;
- Realizarea materialelor de promovare online si offline (banner-e, poze de produs, layout-uri de newsletter, flyer-e, brosuri etc.); - Crearea de continut unic pentru website-uri in scopuri SEO;
- Analiza datelor din descrierea produselor pentru optimizarea conținutului (meta tags, keywords);
- Analiza site-urilor competiției, a noilor trend-uri din industrie și a profilului de clienți;
- Redactarea articolelor pentru blog-ul companiei in scopul promovarii produselor;
- Mentinerea legaturii cu partenerii firmei (distribuitori si furnizori);
- Testarea produselor noi, impreuna cu departamentul tehnic, pentru estimarea beneficiilor si pentru a asigura corectitudinea datelor pe site-urile companiei.

Beneficii
- Mediu de lucru placut, zona centrala;
- Echipa unita si activa;
- Salariu fix si bonusuri pe baza performantelor;
- Traininguri interne si in afara companiei;
- Posibilitate de crestere in cadrul companiei.

Descrierea companiei

Portofoliu de produse:
- Sisteme de supraveghere video;
- Sisteme de alarma;
- Control acces, sisteme de pontaj;
- Automatizari porti;
- Seifuri;
- Servicii de instalare.

Expirat
Marketing Specialist  -  PELCA PROD SERV