MARKETING SPECIALIST JUNIOR

Oraș de lucru
Studii
Departamente
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Noi, echipa Dropshot Coffee Roasters, cautam un coleg care sa ne ajute sa pormovam cafeaua de specialitate in randul cator mai multi consumatori iubitori de arome sofisticate si calitate in cafea.

Cautam o persoana open minded, comunicativa, analitica, autodidacta, interesata sa se dezvolte accelerat profesional si care sa profite la maxim de resursele pe care le are la dispozitie. Oferim training prin partenerii si subcontracotrii specializati.

Descrierea jobului

​● Analiza/generare/editare de continut in vederea promovarii produselor si serviciilor
oferite de catre societate ( articole, prezentari newsletter)
● Monitorizeaza si optimizarea campaniilor de promovare online sustinute alaturi de subcontractori : Adwords, Social Media Adds
● Genereaza idei pentru materialele de marketing si comunicare
● Monitorizeaza si analizeaza concurenta
● Identifica si administreaza relatia cu furnizorii in vederea realizarii costurilor/ofertelor
● Administreaza proiectele online din portofoliul companiei
● Publica continut in retelele de socializare si proiectele online
● Asigura materialele de marketing si suport catre departamente companiei (presales, product, sales)
● Asigura vizualul placut din punct de vedere brand in spatiile companiei
● Participa activ la dezvoltarea identitatii de brand
● Asigura suport activ in organizarea evenimentelor interne si externe

Beneficii :

Salarizare peste media pietei
Bonusuri pe praguri de vanzare
Posibilitatea de a invata la un univel superior despre cafeaua de specialitate, de la extractii, preparare, prajire, senzorial.
Plan de cariera in cadrul unei companii de cafea de calitate
Pachet asigurare medicala

DROPSHOT COFFEE este un brand de cafea de specialitate local, calitativ si progresist. Pe langa focusul pe calitatea materiei prime si atentia la detalii pe parcursul prajirii cafelelor, echipa DROPSHOT calatoreste anual la partenerii fermieri, cultivand relatii directe, apropiate, sustenabile. Brandul DROPSHOT este o afacere de familie, fiind fondat de Razvan Burlacu, specialist, consultant si formator in cafeaua de specialitate.

Publicat 14 mai 2022 Expiră 13 iun. 2022