Publicat 13 Feb 2018 | Expiră 15 Mar 2018

MARKETING SPECIALIST - TRAVEL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

- Experienta de marketing de cel putin 1 an (preferabil in domeniul turismului, dar nu obligatoriu);
- Cunoștințe de limba engleză nivel mediu;
- Creativ și cu abilități de rezolvare a problemelor;
- Cunoștințe despre programele grafice (în special Adobe Photoshop);
- Cunoștințe de bază despre HTML;
- Familiarizat cu marketingul social media (în special Facebook);
- Capabil să lucreze sub presiune și cu termene scurte;- Capabil să lucreze independent dar și ca parte a unei echipe.

Descrierea jobului

- Concepe și trimite newsletters;
- Administreaza si creste baza de date a clientilor;
- Se ocupa de contul companiei de Facebook pentru a crește numarul de persoane interesate de produsele/serviciile noastre;
- Efectueaza travel research și elaboreaza propuneri de marketing clare pentru promovarea produselor/serviciilor noastre;
- Participa la luarea deciziilor și la elaborarea strategiei de marketing;
- Efectueaza marketing research pentru a studia concurența și pentru a adapta corespunzator politica de marketing.

Beneficii: se ofera salariu motivant

Perfect Journey este o companie creata de un grup de investitori romani si este prezenta la nivel national cu un numar de sapte agentii in Bucuresti, Brasov, Buzau, Ploiesti, Cluj-Napoca, Galati si Constanta. Agentia activeaza pe piata din Romania din 2016, relansand Perfect Tour, unul dintre cele mai cunoscute și puternice branduri de pe piața autohtonă a vacanțelor premium din ultimii ani.

MARKETING SPECIALIST - TRAVEL  -  SC PERFECT JOURNEY SRL