Publicat 26 Oct 2018 | Reactualizat 17 Nov 2018 | Expiră 25 Nov 2018

Marketing Qualitative Researcher

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

- University degree- Marketing/ Sociology
- Minimum 2-3 marketing research experience
- Past experience conducting reserch reports, including the methodology, survey writing and fulfillment, and writing reports and studies
- Strong analytical skills (including mastery of Microsoft Excel) and experience with reporting and data analysis
- Excellent communicator, both verbal and written.
- Team player
- Curiosity
- Positive&can do attitude

Descrierea jobului

- Conduct regular competitive research in our industry
- Craft customer surveys to gather data and insights
- Design studies that adress both customers` behaviors and attitudes, and generate actionable insights
- Conduct customer journey research, and help our team optimize our marketing touchpoints, and as well as marketing and sales approaches accordingly.
- Create marketing reports&analysis and distribute them across the organization
- Attend meeting with medical representatives, industry events and interact with customers ( doctors, patients) to further understand the problems and challenges we can solve for them.
- Collaborate cross-functionally and work closely with colleagues to identify research topics

Synevo este liderul în diagnostic de laborator în România și oferă peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2017, Synevo România administrează o rețea națională de 16 laboratoare și 78 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând aproape 15 milioane de teste. Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în 1995 (www.medicover.com).

Pentru mai multe informații, vizitați www.synevo.ro.

Marketing Qualitative Researcher  -  SYNEVO ROMANIA