Marketing Project Manager

Bookster - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Căutăm un coleg isteț și pus pe treabă pentru echipa de Marketing, care să ne ajute să implementăm cu succes și la timp campaniile de încurajare a lecturii în comunitatea celor 76.000 de cititori de la Bookster.

Descrierea jobului

Cum ești tu?
  • Ai ceva experiență în coordonarea proiectelor ample, cu mulți colegi și parteneri implicați, dar și în lucrul cu agențiile de creație și producție;
  • Singurul motiv pentru care încă te mai uiți la TV este pentru a fi la curent cu reclamele nou apărute;
  • Îți place să analizezi materiale promoționale și ai mereu idei despre cum le-ai face să fie mai faine și de impact;
  • Ești atent la detalii și super organizat – GANTT-ul este prietenul tău cel mai bun;
  • Te poți adapta în scurt timp schimbărilor, fără prea mult efort irosit și concentrându-te pe rezultate;
  • Ești comunicativ și prietenos cu echipa și furnizorii – știi cum să aloci task-urile și resursele astfel încât să finalizezi la timp orice proiect;
  • Folosești teorii și testezi instrumente pentru ca proiectele tale să aibă rezultate clare, ușor de măsurat și să conducă la atingerea obiectivelor propuse. #BML #MVP #FailFast

Ce vei face?
  • Vei fi responsabil de conceptualizarea și implementarea campaniilor de promovare a lecturii pentru cititorii noștri, plecând de la obiective clar stabilite;
  • Împreună cu echipa, vei dezvolta instrumente noi de marketing și de activare a booksterilor;
  • Vei organiza brainstorming-uri cu echipa de creație pentru a genera cele mai cool concepte, mecanisme și copy-uri pentru campaniile de încurajare a lecturii;
  • Vei lucra cu furnizorii pentru a produce materiale faine de promovare, la timp și care să se încadreze în bugetul stabilit;
  • Vei măsura și analiza cu atenție rezultatele și impactul campaniilor implementate, cu scopul de învățare și perfecționare;
  • Vei căuta noi oportunități de comunicare și vei avea grijă ca atmosfera să fie mereu faină în comunitatea oamenilor care citesc prin Bookster.

Ce beneficii ai la Bookster?
  • Pachet salarial competitiv, tichete de masă, abonament pentru mobil, 7Card, abonament premium la Regina Maria;
  • 25 de zile de concediu;
  • Un mediu de lucru vesel;
  • Pauză de lectură zilnică;
  • 3 cărți alese special pentru tine de către CEO-ul Bookster;
  • Work from home.

Cum aplici?
Doar aplicațiile primite pe site-ul nostru de cariere vor fi luate în considerare.
Următoarea etapă în procesul de recrutare este un test tip GMAT cu 25 de întrebări.

Din pasiune pentru educație și lectură, Bookster este o marcă fabricată în România, prima platformă care aduce cărțile mai aproape de oameni. Bookster este și locul unde te descoperi și înveți – din cărți, din cursuri, din dezbateri, dar mai ales de la colegi. Suntem o echipă de profesioniști tineri, veseli și motivați de o misiune comună: să inspirăm oamenii să își descopere visele și să le atingă.

La Bookster ne-am propus încă de la început să inspirăm oamenii și ne dorim să construim cel mai fain mediu de lucru din România. Bookster reprezintă un proiect modern unde istețimea, creativitatea și profesionalismul se întâlnesc cu antreprenoriatul social, flexibilitatea și distracția, un loc unde vii cu drag dimineața și pleci cu greu seara.

Comunitatea noastră a trecut în prezent de 100.000 de cititori care au acces gratuit la cele mai bune cărți și la o experiență super faină, iar aproape 1.000 de companii din toată țara le oferă angajaților săi serviciile de livrare și de promovare a lecturii oferite de Bookster: Banca Transilvania, ING, Orange, IBM, Kaufland, BRD, BCR, Ernst&Young etc. și lista crește în fiecare săptămână.

Credem că oamenii stau la baza succesului oricărui proiect și de aceea acordăm o atenție foarte mare procesului de recrutare. Vrem să-i selectăm pe cei mai buni oameni care se potrivesc cu valorile noastre: Be kind, In Love with Bookster, Be reliable, Work Smart, With a Smile. Pentru Bookster este important să rezonezi cu valorile companiei dar și cu ceilalți colegi.

Ești pasionat de cărți, educație și lectură, îți dorești să inspiri oamenii și să te dezvolți alături de o echipă de oameni veseli și profesioniști? Te încurajăm să aplici pentru un job care aduce valoare atât pentru tine, dar și celor din jur.

Căutăm să angajăm colegi pentru atitudine și împreună să ne dezvoltăm aptitudinile. Alătură-te echipei noastre and Let’s Read’n’Roll!

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 10 nov. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos