Publicat 16 Feb 2021 | Reactualizat 18 Mar 2021 | Expiră 19 Mar 2021

Marketing Manager

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate, de preferat in Marketing
Experienta de lucru in domeniul Sport/Fashion retail si/sau Sport Marketing&PR - minimum 5 ani
Excelente abilitati de comunicare si negociere, de lucru in echipa
Persoana creativa si cu initiativa, atitudine pozitiva
Capacitate de organizare si planificare
Creativitate si atentie la detalii
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat (scris si vorbit)
Cunostinte in operarea PC: MS Office; program de grafica (Photoshop/Illustrator) - nivel basic; abilitati tehnice dezvoltate
Experienta in Online Marketing si eCommerce
Experienta in optimizarea, analiza si raportarea Google AdWords, PPC Facebook Ads, Instagram, Email Marketing
Practica in coordonare programe de CRM & loializare clienti

Descrierea jobului

Implementeaza activitati si campanii de marketing, PR, retail marketing, social media si BTL
Urmareste implementarea strategiei de brand in concordanta cu obiectivele generale de business si bugetele aprobate.
Coordoneaza pregatirea materialelor si vizualurilor necesare campaniilor publicitare
Propune parteneriate, evenimente si campanii pentru imbunatatira notorietatii, traficului si vanzarilor si pentru loializarea si retentia clientilor;
Analiza profilul clientilor si propunerea de linii generale ale strategiei de loializare si retentie pe fiecare segment de client;
Realizeaza rapoarte si prezentari periodice;
Creează şi dezvoltă strategia relaţiilor cu media, comunicare PR, evenimente, etc
Redactează comunicatele de presă, advertoriale, traduceri pentru comunicarea instore;
Organizează şi implementează evenimente sportive la care compania este partenera;
Estimeaza rezultatele campaniilor propuse, urmareste evolutia rezultatelor pe perioada derularii acestora, analizeaza rezultatele si face recomandari;
Participa activ la integrarea comunicarii pe canalele de comunicare agreate.

SPORT COUTURE GROUP is one of the most important players in the local fashion and sports retail industry that operates online platforms: sportcouture.ro; vgenerations.ro, fashiondeals.ro,kidzsport.ro and Retail stores BURBERRY, Sport Couture, KIDZ Sport, VANS, New Era & Superdry.

SPORT COUTURE GROUP has roots in an international retal business for more 100 years.

Sport Couture is a lifestyle multi-brand concept that combines the most fashionable brands & collections such as Burberry, Michael Kors, ZZegna, Hogan, Red Valentino, See by Chloe,DKNY, Marc Jacobs, Just Cavalli, Adriano Goldschmied,Frame,Zadig & Voltaire, True Religion, 7 for All Mankind, Adidas by Stella McCartney, Adidas Porsche Design.

Constantly developing, our team is looking for professionals. Join us and send your resume, along with a recent photo, to hr@scgroup.ro

Sport Couture Group - Departamentul Resurse Umane, Str. Lipscani nr. 76

Expirat
Marketing Manager  -  Sport Couture

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles