check_circle

Job verificat

|Publicat 25 Feb 2019 | Expiră 28 Mar 2019

Marketing Manager

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ne extindem echipa la Walberg, cu pozitia de Marketing Manager.

Ești creativ(a) si ai o gandire inovatoare?
Doresti ca amprenta ta sa fie vizibila in politica de marketing a companiei?
Doresti sa faci parte dintr-o echipă care redefinește modul de promovare in domeniul imobiliar?

Cautam un manager de marketing entuziast, care dispune de urmatoarele abilități și competențe:

  1. Studii superioare sau cursuri de specializare în domenii de marketing.
  2. Experienta de minim 3 ani pe o poziție similara (manager marketing sau specialist marketing)
  3. Abilitați manageriale si de leadership
  4. Creativitate si Inovație in rezolvarea de probleme practice de marketing-vânzări.
  5. Bune abilități de exprimare si structurare a informațiilor in scris.
  6. Prezentare plăcută, carismatica, exprimare clara, cursiva si literara.
  7. Abilități de persuasiune, negociere si ascultare activa.
  8. Motivație pentru auto-depășire si dezvoltare personala continua.

Descrierea jobului

Atribuții principale:

  1. Dezvoltarea strategilor de promovare de la elaborarea conceptelor de campanie, pana la stabilirea canalelor de promovare si a designului final.
  2. Implementarea planurilor de marketing, campaniilor publicitare si de brand awareness.
  3. Efectuarea studiilor de piata, analiza concurentei si interpretarea datelor aferente.
  4. Coordonarea relației cu agențiile de publicitate și prestatorii de servicii PR.
  5. Gestionarea activității de producție a materialelor promoționale si a obiectelor personalizate
  6. Gestionarea tuturor comunicărilor online si de promovare prin social media.
  7. Analiza activității de vânzare si măsurarea rezultatelor campaniilor de promovare asupra contactelor.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv;
  • Oportunități de dezvoltare profesională;
  • Echipa pozitivă și entuziastă;
  • Oportunitatea de a contribui la proiecte de referinta.

WALLBERG PROPERTIES este lider pe segmentul de piața rezidențiala premium din vestul tarii, totalizând pana în prezent investiții de peste 40 milioane de euro și cu proiecte rezidențiale, de cca 100000 mp, realizate în Arad, Cluj Napoca și Brasov,

De la fondarea companiei în 2004, Wallberg Properties prin compania Bermo - a fost practic primul dezvoltator de proiecte rezidențiale de pe piața din Arad, având în portofoliu ansamblurile de vile AXA și AXA 2, precum și ansamblurile rezidențiale Bermo Orizont, Bermo Residence, Bermo Ambient, si Alphaville din Brasov. Au urmat proiectul Sunnyville din Brasov, Arad Plaza din Arad si proiectul X-City Towers din Timisoara.

Astfel Wallberg Properties a construit și a vândut cu succes locuințe înainte și chiar în timpul crizei care a afectat puternic piața rezidențială din România.

Expirat
Marketing Manager  -  WALLBERG PROPERTIES SRL