MARKETING COORDINATOR

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Coordoneaza implementarea strategiei de marketing si comunicare, CRM si VM a ambelor branduri (Tommy Hilfiger & Calvin Klein) in conformitate cu strategia companiei si ADN-ul brandurilor.

Experienta in munca si studii
  • Diploma de licenta in Marketing, Adiministrarea Afacerilor, Comunicare
  • Limba Engleza nivel avansat
  • Experienta 2 – 3 ani intr-o pozitie similara
Abilitati si competente
  • Integritate profesionala si confidentialitate
  • Abilitati excelente de comunicare si orientare spre client
  • Munca in echipa si spirit de colaborare

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati
  • Participa la crearea strategiei de marketing si VM pentru piata din Romania
  • Monitorizeaza planul/strategia de marketing pe baza bugetului alocat
  • Participa la crearea si implementarea programul si calendarul CRM pentru a stimula interesul, dorinta de achizitie si loialitatea clientilor
  • Colaboreaza cu agentiile locale de PR, maximizand intr-un mod pozitiv expunerea brandului off/online
  • Monitorizeaza si evalueaza performanta strategiei de marketing pentru online
  • Coordoneaza echipa de VM
Beneficii
  • Mediu de lucru modern si placut
  • Formare si pregatire continua
  • Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

SARKK S.A, fondată în 1998, este distribuitor exclusiv Tommy Hilfiger în România, Grecia, Cipru, Bulgaria, Albania, Macedonia de Nord și Moldova. Produsele Tommy Hilfiger sunt prezente în magazinele TOMMY HILFIGER, buticuri și o rețea extinsă de magazine selecționate.

De la 1 iulie 2019, Sarkk SA a fost numită distribuitor exclusiv al CALVIN KLEIN în România, Grecia, Cipru, Bulgaria, Albania și Macedonia de Nord.

SARKK S.A. a căutat întotdeauna echilibru și o creştere organică, condusă de valori CSR și de aceea este una dintre cele mai puternice companii din piață, dezvoltându-se constant, captând atenţia celor mai exigenţi consumatori.

Publicat 15 nov. 2021 Reactualizat 13 dec. 2021 Expiră 15 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos