Marketing & Communication Manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • BA degree (in marketing or economics);
  • A proven track record in a marketing and communication role;
  • Exceptional organizational skills with attention to detail and strong time management skills;
  • Excellent written and verbal communication skills;
  • Excellent analytical skills;
  • Strong initiative, high energy and impeccable focus on product success;
  • Proficient English level.

Descrierea jobului

  • Develops & implements the marketing plan for the Retail Banking & Cards Products;
  • Collaborates with media and advertising agencies in all assigned projects;
  • Establishes the strategical direction and recommends the proper media planning or communication plan for the targeted group according to the marketing and sales objectives;
  • Supervises all phases of implementation/ launching marketing campaigns: creation, production, monitoring, feedback-back;
  • Maintains the relationship with all the business lines involved in marketing activities;
  • Administrates the allocated yearly marketing budget;
  • Drafts the internal reports regarding the customer communication/ marketing activities of the division.

We offer:
  • Real opportunities for professional growth, through training and development programs
  • Attractive salary
  • Meal tickets
  • Medical subscription to a private clinic
  • Bookster

Vrei o cariera in banking? Vino alaturi de Credit Europe Bank! Fiecare pas, fiecare client și operațiune bancară ne-au apropiat de o etapă importantă în cariera noastră: am sărbătorit recent 20 de ani de activitate pe piața românească. Am fost prezenți pe piața financiară încă din 1993, ca Banca de Credit Industrial și Comercial. În 2000, ne-am relansat ca Finansbank, pentru a deveni ulterior - în 2007 - Credit Europe Bank.

În România, Credit Europe Bank oferă o gamă largă de produse și servicii pentru aproximativ 500.000 de persoane fizice, IMM-uri și companii, pe o rețea de 65 de sucursale, agenții și puncte de lucru, precum și prin canale alternative de distribuție: bancomate, POS-uri, Internet și servicii bancare. Am crescut, ne-am îmbunătățit și indiferent de numele nostru, am avut un singur scop: să oferim produse și servicii bancare care să corespundă cel mai bine nevoilor clienților noștri. În acest scop, fie pentru IMM-uri, companii mari sau persoane fizice, am pus la lucru noi modele bancare, tehnologii noi, precum și voința de a fi de ajutor, de a ne menține aproape de clienții și afacerile lor.

Ca parte a grupului financiar olandez Credit Europe NV, ne străduim să oferim experiență, competență și inovație - întrucât adevărata recunoaștere a valorii produselor și serviciilor noastre este dată de cei care le folosesc. De această recunoaștere se bucură și CardAvantaj, un nume care are o semnificație specială pentru noi.

Cu mai bine de 10 ani în urmă, Credit Europe Bank a introdus, pentru prima dată în România, un instrument de plată cu dobândă zero, ușor de înțeles, ușor de utilizat. De la introducerea sa pe piață, CardAvantaj a făcut peste 300.000 de prieteni, clienți care au folosit-o bine, găsind cele mai bune soluții într-o rețea de zeci de mii de parteneri comercianți - cel mai extins din România. În tot acest timp, CardAvantaj a făcut tot posibilul să îndeplinească promisiunea făcută clienților, oferind continuu caracteristici și beneficii inovatoare.

Urmează idei noi; pregătim noi proiecte noi - rămâneți aproape de noi!

Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos