Publicat 20 Feb 2019 | Reactualizat 20 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

Market Researcher

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate in Sociologie, Marketing sau Statistica, Matematica;
  • Profesionist cu experienta, pasionat de Market Research;
  • Experienta pe o pozitie similara intr-o companie de Cercetare de piata reprezinta un avantaj;
  • Experienta in client service si management de proiect reprezinta un avantaj;
  • Gandire analitica si abilitati de prezentare;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Capacitate de a veni cu solutii si idei noi, persoana proactiva;
  • Personalitate dinamica si flexibila;
  • Capacitate de a lucra bine in echipa;
  • Fluenta in limba engleza, scris si oral;
  • Cunoscator al pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point) la un nivel avansat.

Descrierea jobului

Shopper Insights Specialist

  • Transpunerea obiectivelor de marketing ale clientului in obiective de cercetare (realizarea chestionarului);
  • Realizarea structurii de studiu pentru echipa de Analiza si echipa de Grafice;
  • Verificarea tabelelor primite de la echipa de Analiza;
  • Redactarea rapoartelor, realizarea concluziilor si a sumarului executiv cu recomandari pentru clienti;
  • Intretinerea si dezvoltarea unor relatii de incredere pe proiecte cu clientii companiei.

Descrierea companiei

Despre GfK

GfK conectează datele şi ştiinţa. Soluţiile inovatoare de cercetare oferă răspunsuri la întrebări esențiale de business din jurul consumatorilor, pieţelor, brandurilor şi media, acum şi în viitor. Ca un partener de cercetare şi analiză, GfK promite clienților săi din toată lumea "creştere prin cunoaștere".

* Prin transmiterea aplicatiei prin intermediul site-ului eJobs exprimati in mod expres faptul ca sunteti de acord ca datele dvs. cu caracter personal, furnizate odata cu transmiterea aplicatiei (Curriculum Vitae, scrisoare de intentie sau alt document pe care il considerati relevant pentru aplicatie), sa fie folosite in scopuri interne, atat de catre GfK Romania – Institut de Cercetare de Piata, cat si de catre GfK Grup (GfK SE) pentru o perioada de 6 luni de zile de la data aplicatiei.

Expirat
Market Researcher  -  GfK Romania – Institut de cercetare de piata S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles