Market Research Officer

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Minim 1 an experienta similara
  • Studii superioare finalizate
  • Bune cunostinte de market research, SPSS sau alte soft-uri de prelucrare/analiza statistica
  • Cunostinte limba engleza - nivel avansat
  • Cunostinte de Project Management
  • Abilitatea de a lucra independent
  • Planificare & Organizare

Descrierea jobului

Principala responsabilitate a Market Research Officer in KRUK este de a realiza studii de piata pentru o intelegere mai buna a nevoilor clientilor KRUK Romania.

  • Colecteaza datele despre consumatori, competitori si piata si consolideaza informatiile in rapoarte si prezentari actionabile;
  • Intelege obiectivele de business si realizeaza sondaje pentru a descoperi preferintele, nevoile, gradul de satisfactie al clientilor si partenerilor de business;
  • Compileaza si analizeaza datele statistice, folosind metode moderne si traditionale de colectare a acestora;
  • Realizeaza studii cantitative si calitative pentru:

- evaluarea satisfactiei clientilor si a partenerilor de business,

- profilarea clientilor,

- identificarea nevoilor clientilor, motivelor de neplata etc.,

- testarea noilor produse / campanii etc.;

  • Urmareste experientele clientilor pe canalele online si offline;
  • Coordoneaza relatia cu agentiile de research pentru realizarea unor studii de tipul brand awareness, comportamentale etc.

Oferta noastra:

Sistem flexibil de beneficii intr-o platforma online - poti alege beneficiile pe care le doresti;
Asigurare medicala;
Work-life balance (8 ore si 30 minute pauza de masa);
Program flexibil de lucru si work from home;
Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe);
Climat de lucru foarte prietenos;
21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere.

Vino si alatura-te echipei KRUK Romania si vom creste impreuna, cu pasiune si hotarare!

Grupul KRUK este liderul pietei de gestionare a creantelor din Europa Centrala. Din 2007, Grupul activeaza cu succes pe piata din Romania.

KRUK Group este prezent in mai multe tari din Europa Centrala: Polonia, Romania, Cehia, Slovacia, Germania, Luxemburg, Malta, Italia si Spania. Compania ofera oportunitati de dezvoltare, siguranta, suport si stabilitate. KRUK Romania are o echipa tanara si profesionista si isi desfasoara activitatea intr-un mediu placut si linistit. Valorile in functie de care ne ghidam activitatea, sunt: ​​simplitatea, respectul, cooperarea, responsabilitatea si dezvoltarea continua.

In centrul fiecarui proiect si activitate pe care le dezvoltam, avem clientii nostri si ne straduim in fiecare zi sa gasim noi solutii viabile care sa ii ajute sa isi rezolve problemele financiare temporare.

Publicat 5 iul. 2022 Reactualizat 2 aug. 2022 Expiră 4 aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos