Publicat 03 Jun 2019 | Reactualizat 01 Jul 2019 | Expiră 05 Jul 2019

Manageri Agenţi Asigurări Viaţă şi Sănătate - toată ţara

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Groupama Asigurări, singurul asigurător certificat „Top Employer” din România, recrutează Manager Agenţi Vânzari Asigurări Viata si Sănatate.
Căutăm oameni cu experiență, care știu că vânzarile nu înseamnă doar contracte, ci relații de durată, construite în jurul clientului și nevoilor lui.

Cerințe:

  • Studii superioare
  • Experiență în domeniul asigurărilor și pe un post de coordonare de minim 2 ani
  • Excelente abilități de comunicare, colaborare și influențare
  • Persoană proactivă, cu idei și inițiativă, orientată spre rezultat
  • Orientare către client și către dezvoltarea membrilor echipei
  • Deschidere crescută la învățare și dezvoltare personală
  • Atitudine pozitivă și adaptabilitate
  • Bune abilități de folosire a calculatorului (Word, Excel, Outlook)

Descrierea jobului

  • Recrutează și coordonează echipa de agenți asigurări viata si sănatate
  • Asigură dezvoltarea și retenția agenților din echipa pe care o coordonează
  • Instruiește agenții cu privire la produsele, normele de asigurare și procedurile interne
  • Stabilește, monitorizează și optimizează permanent nivelul individual de performanță a membrilor echipei (activitate, rezultate, calitatea vânzării) pentru realizarea obiectivelor
  • Facilitează comunicarea echipei coordonate cu celelalte departamente din cadrul companiei
  • Oferă suport echipei în managementul procesului de vânzare

Beneficii:
  • Oportunități de învațare și dezvoltare
  • Contract de muncă, venit fix și recompensă financiară legată de performanța echipei
  • Lucrul într-o echipă performantă cu dorința de învățare și îmbunătățire continuă

Groupama Asigurari este singura companie din piața asigurărilor din România care a obținut certificarea internațională Angajator de Top, oferită de Top Employer Institute din Olanda. De-a lungul celor peste 100 de ani de existenţă, Groupama a rămas fidelă valorilor sale mutualiste pe baza carora construieşte acum un grup european de asigurări şi servicii financiare, umanist şi durabil. Activ în 11 ţări din Europa şi Asia, Grupul a pătruns progresiv pe piaţa românească la finalul anului 2007 prin achiziţia BT Asigurări şi în 2008, prin preluarea Asiban şi OTP Garancia. În urma unui proces de fuziune şi integrare a rezultat Groupama Asigurări, care ocupă în prezent locul al treilea în clasamentul general al companiilor de asigurări, cu o reţea comercială unică şi integrată, cuprinzând aproximativ 127 de agenţii şi puncte de lucru, aflate pe întreg teritoriul ţării. Groupama Asigurări este astăzi un jucător de elită pe piaţa asigurărilor din România şi un promotor al parteneriatelor pe termen lung, oferind clienţilor săi modalităţi de a-şi continua planurile personale indiferent de evenimentele neprevăzute care pot apărea. Compania oferă produse de asigurari de viaţă, bunuri, răspundere civilă, auto şi agricole, atât persoanelor fizice, cât şi clienţilor corporate.

Expirat
Manageri Agenţi Asigurări Viaţă şi Sănătate - toată ţara  -  SC Groupama Asigurari SA