Publicat 26 Aug 2020 | Reactualizat 16 Sep 2020 | Expiră 25 Sep 2020

Manager zonal vanzari tehnice

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Vanzari, Specialisti / Tehnicieni, Auto / Echipamente

Candidatul ideal

  • Constitue avantaj studii superioare tehnice finalizate cu diploma de licenta (absolvent Universitatea Tehnica / Facultatea de stiinte si ingineria materialelor sau asemanatoare)
  • Experienta minim 2 ani in pozitii similare de vanzari solutii sau produse tehnice
  • Experienta in coordonarea in Vanzari indirecte e considerat un avantaj
  • Permis de conducere categoria B
  • Capacitate decizionala
  • Foarte bune abilitati de comunicare (scrisa si verbala)
  • Managementul echipei
  • Gandire inovatoare / creativa
  • Spirit antreprenorial
  • Exigenta
  • Atitudine proactiva
  • Managementul schimbarii
  • Organizare eficienta catre rezultate si catre client

Descrierea jobului

  • Zona dedicata este Transilvania
  • Extinde portofoliului de clienti
  • Promoveaza intr-un mod eficient portofoliul companiei
  • Dezvolta si propune strategii de abordare conform pietei
  • Ofera consultanta clientilor si recomanda solutii fiabile si productive
  • Propune si negociaza cu clientii din portofoliu conditiile contractuale care sa permita un parteneriat de durata cu acestia
  • Asigura permanent urmarirea si gestionarea corecta a contractelor pentru clientii din portofoliul alocat
  • Respecta si propune metode de depasire a indicatorilor de rentabilitate (volume, marje, discount, creante recuperate) pentru portofoliul aferent de clienti
  • Supravegheaza permanent actiunile concurentei si informeaza managementul si echipa de vanzari despre actiunile acestora
  • Asigura derularea vanzarilor in parametrii stabiliti: timp, cerinte, cost, nivel de calitate, etc
  • Intocmeste planuri detaliate de lucru lunare si monitorizeaza respectarea implementarii acestora.
Oferta pachetului salarial se stabileste in cadrul interviului.

Descrierea companiei

Despre Furitech West

Furitech West este un furnizor de echipamente pentru industria grea. Compania ofera o suita cuprinzatoare si integrata de solutii tehnice specializate ce include echipamente profesionale hidraulice, echipamente de ridicare, tehnologii abrazive si sudura dezvoltate pe parcursul celor peste 20 de ani de experienta ai grupului din care face parte.

Furitech West este intr-o crestere ascendenta, largind constant portofoliul de clienti de top din sectoare de afaceri cat mai diverse, care au incredintat increderea produselor din portofoliul Furitech West. Compania se adreseaza intreprinderilor mici, mijlocii si mari cu produse si solutii verticale care ofera valoare adaugata clientilor sai, modalitati de crestere a competitivitatii, de eficientizare a procesului de productie si cresterea calitatii. In plus, Furitech West ofera si solutii verticale specializate pentru pietele de nisa, precum industria feroviara, constructiile navale, constructiile de drumuri si poduri si multe altele.

Furitech West detine totodata o retea extinsa de parteneri certificati ce asigura clientilor sai suport tehnic de calitate si echipe de implementare cu expertiza de top.

Manager zonal vanzari tehnice  -  Furitech West S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles