Publicat 15 Mai 2019 | Reactualizat 12 Iun 2019 | Expiră 15 Iun 2019

MANAGER ZONAL DE VANZARI - FERME SI DISTRIBUTIE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare finalizate cu profil agricol sau horticol - conditie obligatorie
Buna cunoastere a fermierilor si distribuitorilor nationali/regionali
Experienta anterioara in vanzari, marketing de produs sau ca expert tehnic in agricultura

Abilitati de management planning si management de zona
Abilitati de comunicare si negociere
Integritate si principii solide de etica profesionala
Permis de conducere categoria B
Disponibilitate calatorii in teritoriu in proportie de 90 % din timpul de lucru

Descrierea jobului

Din aceasta pozitie veti fi implicat in:
Promovarea si pozitionarea portofoliului de produse ale companiei in regiunea alocata catre beneficiarii finali (producatori agricoli)
Dezvoltarea afacerilor in teritoriu cu produsele companiei, vanzand prin distribuitorii nationali, regionali sau fermieri Key Accounts
Planificarea si efectuarea vizitelor periodice la fermierii semnificativi din zona pentru promovarea solutiilor tehnice si a produselor
Negocierea si semnarea contractele cu clientii alocati regiunii, respectand atat conditiile comerciale cat si limitele de autoritate si competenta
Urmarirea bunei derulari a contractelor agreate cu distribuitorii: termene de livrare, specificatii tehnice si de calitate, recuperare creante
Organizarea actiunilor de promovare a produselor (prezentari, direct mailing, targuri, seminarii, simpozioane, campanii promotionale, demo-trials etc)
Aplicarea strategiilor de promovare (testari in camp) si de marketing pe zona alocata pentru dezvoltarea businessului

Beneficii oferite de noi:
Oportunitatea desfasurarii activitatii intr-o firma lider incontestabil de piata pe segmentul de interes, cu spirit antreprenorial, ce are ca filozofie dezvoltarea profesionala in mod constant
Training specializat in domeniul agribusiness in zona tehnologiilor de varf
Suport in promovarea intensa de marketing cu scopul de a creste si motiva distribuitorii existenti/noi
Toate instrumentele de lucru necesare: masina, telefon mobil, laptop, tableta
O politica salariala si de bonusare competitiva si motivanta

Puteti trimite CV-ul si la adresa hr@aectra.ro

Cu o experienta de peste douazeci si cinci de ani in domeniu, Aectra Agrochemicals, leaderul pietei de nutritie si stimulare a cresterii a plantelor din Romania, continua sa investesteasca in cea mai performanta si profesionista echipa din Agribusiness. Suntem determinati sa continuam sa creem si sa dezvoltam segmentele de piata vizate, prin portofoliul unic si inovator in domeniu (e.g. ATONIK, TERRA SORB, BlackJak, etc), prin expertiza tehnologica acumulata in ultimele decenii impreuna cu partenerii nostri si, mai ales, prin intermediul valorii si cunostiintelor echipei noastre de profesionisti Suntem o Companie care prin Inovatie, Profesionalism, Implicare si Performanta, aduce un aport semnificativ in segmentul cu cea mai impresionanta dinamica si dezvoltare tehnologica din Agribusiness.

Expirat
MANAGER ZONAL DE VANZARI - FERME SI DISTRIBUTIE  -  AECTRA AGROCHEMICALS