de ani Fără Frică...

Publicat 12 Nov 2019 | Reactualizat 10 Dec 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Manager Zonal de Vânzări(zona Banat)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Beneficii:
Salariu atractiv
Bonus din vânzări
Tichete de masă

Cerințe:
Absolvent de studii superioare în domeniul tehnic
Experiență în vânzări de minim 3 ani
Constituie avantaj experiența în distribuție de lubrifianți
Abilități de vânzare, planificare, organizare și comunicare
Permis de conducere categoria B
Cunoștințe de operare PC Office (Word și Excel)

Descrierea jobului

Responsabilități:
Coordonează zona pe care o are în subordine ca pe un centru de profit
Asigură prezența produselor în magazinele din zona și la nivelul distribuitorilor
Stabilește strategii specifice fiecărei linii de business pentru implementarea procedurilor stabilite
Urmărește activitatea Agenților de Vânzari a distribuitorilor și susține activitatea acestora prin vizite comune la clienții acestora
Efectuează periodic vizite la clienți finali, flote sau clienți industriali, în magazine și la distribuitori în vederea obținerii de feedback în urma aplicării procedurilor
Stabilește relații de dezvoltare a zonei cu noi parteneri și clienți
Urmărește permanent activitatea concurenței în zona acoperită
Realizează și transmite periodic raportări privind activitatea și concurența din zona de acoperire către Directorul Comercial
Propune planuri de acțiune în vederea creșterii vânzărilor și a obținerii de profit în zonă
Gestioneaza stocurile de custodie la distribuitor, atunci când este cazul

Descrierea companiei

Bine ai venit!

Ai ajuns in universul joburilor inteligente! SMART HR ofera de 17 ani servicii integrate de resurse umane.

Esti in cautarea unei provocari sau a unei schimbari? Ai vrea un job in Cluj Napoca sau in alt oras al tarii?

Poti sa ne spui despre cariera la care visezi si sa ne trimiti un CV la andra@smart-hr.org pentru a intra in baza de date.

Consultantii nostri te asteapta cu mai multe detalii la nr. de tel. +40 758248444 sau te asteptam pe www.smart-hr.org

Expirat
Manager Zonal de Vânzări(zona Banat)  -  SMART TRAINING

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles