Publicat 26 Mai 2020 | Expiră 26 Iun 2020

Manager Viticultura

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Minimum 4 ani de experienta in calitate de Coordonator/ Manager/ Responsabil Viticultura.
  • Pregatire academica in domeniu.
  • Cunostinte tehnologice temeinice.
  • Cunostinte tehnice generale.
  • Carnet de conducere - Categoria B.
  • Abilitati solide de coordonare si planificare.

Descrierea jobului

Activitatea se desfasoara la sediul companiei si implica deplasari in toate punctele de lucru ale companiei, pentru supervizarea activitatii din ferme.

SCOPUL ROLULUI:

  • Planifica si coordoneaza activitatea specifica, dimensionand proportional, pe fiecare zona, resursele disponibilizate in acest scop.
  • Transpune tehnologiile specifice in teren, conform conditiilor agropedoclimatice zonale, in scopul obinerii unor productii optime. ·
  • Monitorizeaza, controleaza, implementeaza si adapteaza lucrarile manuale si mecanice, functie de dotari si resurse, pentru obtinerea rezultatelor planificate. ·
  • Intervine si modifica tehnologiile planificate, in cazul aparitiei accidentelor climatice, in scopul minimizarii efectelor produse, coordonand actiunile de intocmire a documentatiilor pentru recuperarea despagubirilor acordate, atat de societatile de asigurari, cat si de politicile agricole nationale. ·
  • Dimensioneaza necesarul de personal zilier si permanent, anual, in concordanta cu politicile de resurse umane ale companiei, adaptand forta de munca utilizata, la volumul de lucrari, in vederea unei normari obiective.
RESPONSABILITATI:
  • Dimensioneaza si evalueaza suprafetele de plantatie de vie, atat ca stare fitosanitara cat si ca structura de soiuri.
  • Intocmeste si propune spre aprobare schema de tratament pentru prevenirea si combaterea bolilor si daunatorilor.
  • Adapteaza si integreaza tehnologiile specifice fiecarui soi si fiecarei zone, la conditiile agropedoclimatice existente.
  • Urmareste evolutia plantatiilor atat din punct de vedere vegetativ cat si fitosanitar.
  • Contribuie la planificarea reparatiilor curente si a reparatiilor capitale ale tractoarelor si utilajelor necesare suprafetelor exploatate.
  • Monitorizeaza derularea contractelor de arendare si propune innoirea/ rezilierea acestora, functie de varsta si evolutia plantatiei exploatate, precum si de calculul prognozat de eficienta, aferent.
  • Propune si fundamenteaza politici de restructurare teritoriala si economica, in vederea obtinerii unei cresterii a eficientei si performantei companiei.
  • Propune si fundamenteaza strategii de abordare a campaniei agricole de recoltare, in colaborare cu departamentul Vinificatie.
  • Organizeaza si monitorizeaza etapele de recoltare a strugurilor obtinuti, in concordanta cu epoca de maturare, a fiecarui soi si pentru fiecare zona in parte, pentru obtinerea unor randamente optime.
  • Monitorizeaza lunar respectarea costurilor planificate.

Companie nationala de Consultanta in Resurse Umane, cu 18 ani de experienta, recruteaza Manager Viticultura, pentru clientul sau, producator roman de vinuri si vinarsuri.

Expirat
Manager Viticultura  -  EDUROM

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles