Publicat 26 Nov 2019 | Expiră 27 Dec 2019

Manager vanzari

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Gi Group rectruteaza Manager vanzari pentru clientul nostru, o importanta companie britanica financiara nebancara.

Cerinte:

  • Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Disponibilitate pentru deplasari in zona alocata;
  • Abilitati foarte bune de solutionare a problemelor si de luare a deciziilor;
  • Abilitati de a elabora si implementa planuri de actiune;
  • Abilitati de a gasi proactiv solutii inovatoare pentru dezvoltarea afacerii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Organizează și întreprinde acțiuni pentru obținerea performanței afacerii în secțiunea pe care o gestionează, inclusiv recrutarea, selecția și instruirea agenților de vânzări;
  • Contribuie la crearea strategiilor și planurilor de afacere la nivelul secțiunii pe care o gestionează împreună cu superiorul direct;
  • Creează împreună cu echipa de agenți de vânzări planuri de afacere care să asigure creșterea afacerii la nivelul secțiunii, astfel încât să asigure atingerea potențialului maxim de creștere a afacerii;
  • Se asigură de implementarea eficientă și conform așteptărilor societății a acțiunilor specifice procesului de colectare a ratelor și/sau a sumelor de bani aferente creditelor contractate de clienți, în secțiunea gestionată de salariat, contribuind la creșterea calitării afacerii;
  • Se sigură de implementarea sistemului de gestionare a clienților noi și a celor existenți, conform cerințelor societății;
  • Contribuie și se asigură de implementarea și existența de planuri de acțiune pentru a îndeplini nevoile operaționale, comerciale și cele care privesc resursele, cu accent pe zonarea agențiilor și alocarea resurselor, astfel încât responsabilitățile să fie îndeplinite în mod corespunzător atunci când există posturi vacante în secțiune;
  • Oferă ajutor agenților de vânzări din subordine pentru rezolvarea situațiilor specifice managementului performanței, pentru a îmbunătăți activitatea și a obține rezultatele așteptate în secțiunea gestionată de salariat;
  • Se asigură că activitățile desfășurate în zona pe care o gestionează sunt conforme cu legislația în vigoare și cu reglementările interne (politici/proceduri/regulament intern) ale societății. Acționează respectând prevederile legale și regulile societății;
  • Desfășoară acțiuni de control și monitorizare eficiente de tip antifraudă pentru minimizarea riscului de fraudă și a riscului legal în secțiunea pe care o gestionează;
  • Lucrează în conformitate cu politicile societății de combatere a fraudei și spălării banilor;
  • Pastrează confidențialitatea datelor, informațiilor clienților, salariaților și ale societății și protejează sistemele IT împotriva utilizării greșite sau pierderii informațiilor și raportează problemele aferente către superiorul direct;
  • Răspunde de instruirea, predarea și însușirea de către agenții de vânzări din subordine a regulilor societății, inclusiv cele prevăzute în Regulamentul Intern, politicile și procedurile de lucru;
  • Se asigură că nerespectările regulilor societății, inclusiv prevederile Regulamentului Intern, politicilor, procedurilor de lucru, infracțiunile sunt investigate și raportate superiorului direct/ierarhic și persoanelor indicate de societate.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, compus din parte fixa + bonus;
  • Instrumente de lucru: autoturism de serviciu, laptop, telefon;
  • Pregatire sistematica si oportunitatea de a te dezvolta profesional.

Daca esti interesat/a de aceasta oportunitate, te invitam sa ne trimiti CV-ul tau la adresa Raluca.vaduva@gigroup.com

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Expirat
Manager vanzari  -  GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles