Manager vanzari la telefon

Robocoder S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 1000 - 4000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

are experiență în vânzări (mai cu seamă, în vânzări la telefon/on-line)

cunoștințe de limba engleză, nivel intermediar

abilități remarcabile de comunicare și negociere;

cunoștințe operare PC (calculatorul);

bune abilități de negociere, auto-disciplină, organizare și coordonare;

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Prezintă și promovează direct produsele, prin realizarea de oferte pentru clienții potențiali și cei existenți.
  • Prospecteaza în permanență piața în vederea identificării de noi clienți și a creșterii cotei de piață a produselor, în zona în care actioneaza.
  • Menține permanent legătura cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora.
  • Întocmește rapoarte privind situația vânzărilor, potentiali clienti.
  • Urmărește incasarea comenzilor și face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amânari de plata pentru clienții fideli.

Avantaje:
  • experiența de lucru în CRM;
  • experiența în domeniul vanzarilor;

Se oferă:
  • ocupare preponderent în cursul saptamanii;
  • instruire specializată;
  • remunerare motivantă
  • mediu de lucru dinamic și prietenos
  • posibilități de creștere în carieră;
  • lucru la distanță

Compania RobocodeR SRL a fost fondată având drept obiectiv principal facilitarea accesului copiilor cu vârste cuprinse între 8 și 15 ani la instruire în domeniul tehnologiilor avansate (robotică și programare) în vederea pregătirii cadrelor de înaltă calificare pentru industria IT din România și cea globală. Societatea este înregistrată în 2019 și face parte dintr-o rețea internațională în dezvoltare, prezentă în Ucraina, Polonia, Ungaria. Belarus, Republica Moldova și Rusia.

Publicat 5 mai 2022 Expiră 4 iun. 2022