Publicat 11 Iul 2019 | Expiră 11 Aug 2019

MANAGER VÂNZĂRI REȚEA MAGAZINE CHICCO

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Recrutăm Manager Vânzări Rețea Magazine pentru rețeaua proprie de magazine.
Este un post ce presupune comunicare și relaționare cu responsabilii de magazine cărora le oferă suport, îndrumare și monitorizare. Veti fi responsabil/a de buna coordonare a retelei de magazine Chicco la nivel national, cu know-how-ul specific companiei noastre si capacitatea si abilitatile dumneavoastra de a conduce. În baza unui routing bine gândit, Managerul de Vânzări își planifică vizitele și timpul necesar pentru a parcurge periodic întreaga rețea de magazine.
Managerul de Vânzări Rețea Magazine este responsabil de obiectivele cifrei de afaceri si ale venitului la nivelul intregii retele de magazine, precum si de bunul management al costurilor si al resurselor umane.

Studii superioare finalizate;
Experienta in retail/fashion de minim 3 ani;
Experienta pe o pozitie de management de minim 2 ani;
ABSOLUT NECESARA experienţa anterioara pe un post similar (coordonare retea magazine);
Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
Cunostinte avansate de operare MS Office – Word, Excel, Outlook;
Disponibilitate pentru deplasari in tara si in strainatate, cu frecventa medie;
Gandire comerciala, capacitatea de motivare a echipei, rezistenta la stres;
Abilităţi de comunicare, negociere, de a planifica si atinge obiective pe termen mediu si lung;
Permis auto.

Descrierea jobului

Organizeaza activitatea comerciala si administrativa a magazinelor din retea;
Aplica strategia de vanzari in vederea realizarii targetului pe magazine;
Analizeaza/vizioneaza noile colectii de fashion si emite comenzile pentru urmatoarele sezoane;
Stabileste, implementeaza si urmareste POS marketing si promotii;
Analizează stocurile de produse din magazine si propune actiuni comerciale pentru impulsionarea vanzarilor sau lichidare stocuri;
Gestionează bugetul de venituri şi cheltuieli al reţelei de magazine;
Asigura o buna promovare si comercializare a produselor existente in reteaua de magazine;
Urmareste realizarea indicatorilor de rentabilitate stabiliti;
Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, indicatori, etc.
Urmareste si aproba comenzile de marfa;
Monitorizează vânzările și necesarul de noi stocuri/produse;
Realizează controlul imaginii magazinelor;
Studiază competiția, prospectează piața în vederea deschiderii de noi locații sau propuneri de relocări;
Comunica cu firmele de promovare, presa de profil, alte canale de distribuire a informatiilor privind activitatile, ofertele si evenimentele magazinului;
Elaboreaza si implementeaza programul de fidelizare a clientilor (promotii, vouchere etc.);
Se asigura ca sunt intocmite rapoartele zilnice/saptamanale de vanzari/fiecare magazin din retea;
Dezvolta, coordoneaza, evalueaza si motiveaza personalul din subordine in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
Participa activ la rezolvarea sarcinilor echipelor de vanzari din reteau de magazine;
Participa la inventarele magazinelor;
Se asigura ca mentine valabilitatea tuturor avizelor necesare functionarii magazinului, conform legii si reglementarilor in vigoare;
Urmareste solutionarea eficienta a solicitarilor/reclamatiilor clientilor.

Agentia Paralela 45 a fost infiintata in aprilie 1990, fiind una dintre primele trei agentii private din Romania. Astazi, este cel mai reputat tour-operator din Romania, cu o retea nationala formata din 40 de agentii directe sau in franciza. De peste 25 de ani, Paralela 45 a rezistat pe piata turistica romaneasca pentru ca este un brand puternic, sustinut din spate de “brandul” Alin Burcea, omul care contribuit la dezvoltarea turismului in Romania, fiind primul presedinte fondator ANAT (1991-1993) si secretar de stat la Ministerul Turismului (2001-2002).

Membra a celor mai prestigioase asociatii nationale si internationale de profil – ANAT, IATA, ASTA – Paralela 45 ofera turistilor sai servicii complexe: chartere, turism intern si corporate, evenimente, vacante de grup sau individuale, programe sociale si de seniori, croaziere, rezervari de bilete de transport (avion, autocar, tren), rezervari hoteliere, obtinerea de vize turistice, ghizi specializati, inchiriere de masini. “Specialitatea noastra” o reprezinta cele peste 125 de circuite - culturale, istorice pentru care suntem apreciati, multe dintre acestea regasindu-se doar la noi, cu plecari din orasele Romaniei ce dispun de aeroport.

Expirat
MANAGER VÂNZĂRI REȚEA MAGAZINE CHICCO  -  PARALELA 45 TURISM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles