MANAGER TRANSPORT

SC Rikko Steel SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

- absolvent de studii medii/superioare;
- cunostinte operare PC;
- aptitudini de comunicare,planificare si negociere;
- seriozitate,dinamism,meticulozitate si adaptabilitate;
- cunostinte de mecanica auto;
- cunostinte legislatie auto;
- reprezinta un avantaj atestat manager transport marfa.

Descrierea jobului

Sa se asigure de completarea foilor de parcurs;
Coordonarea activitatii de transport si administrarea parcului propriu auto si utilaje;
Calcularea si mentionarea consumului zilnic de carburant;
Inscrierea datelor in foile de activitate zilnica;
Calcularea lunar, in termen de maxim 10 zile de la incheierea unei luni, a consumului pe fiecare masina si beneficiar, iar valorile rezultate vor fi transmise la beneficiar si serviciului contabilitate pentru inregistrarea cheltuielilor si recuperarea acestora;
Verificarea consumurilor de carburanti, lubrifianti, cheltuielile pentru piesele de schimb efectuate de garajul auto;
Efectuarea instruirilor periodice conform normelor in vigoare a conducatorilor auto de marfa;
Urmareste obtinerea atestatelor profesionale, avizelor medicale si psihologice pentru conducatorii auto;
Urmareste efectuarea de catre fiecare auto a reviziilor tehnice de gradul 1 si 2 precum si a inspectiillor tehnice periodice ITP;
OBTINEREA LICENTEI DE TRANSPORT A UNITATII CU AVIZAREA PERIODICA SI A LICENTELOR DE EXECUTIE PE FIECARE AUTO IN PARTE;
Sa se asigure de utilizarea corecta a Tahometrului;
Sa urmareasca activitatea soferilor;
Gestionarea nevoilor zilnice de transport ale societatii, evidenta activitatii conducatorilor auto si a mijloacelor de transport;
Sa manifeste disponibilitate catre dialog, receptivitate, calm, tact in relatiile de serviciu;
Sa raspunda la toate solicitarile venite din partea conducerii pentru indeplinirea sarcinilor;
Sa fie cinstit, loial si disciplinat fata de toate persoanele cu care vine in contact.

Suntem o companie internaţionala, avem ca obiect de activitate comertul cu materiale de constructii si fasonarea fierului, importatori directi si unici pe o gama de produse din Rusia, Ucraina, Italia, Serbia, Croatia, Cehia, Grecia. Deasemenea facem export in Republica Moldova şi Ucraina. Compania Rikko Steel face parte dintr-un grup de firme care activeaza in Romania, Ucraina, Rep. Moldova si Rusia.
Echipa Rikko Steel este ambiţioasă şi orientată spre rezultate cu înalte standarde de eficienţă.

Dacă doreşti să faci parte din echipa noastră de succes nu ezita să aplici pentru acest job.
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.