Manager Transport

WSD CAPACITY - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea de transport, logistica si depozitare a companiei.
  • Propune strategii privind cresterea eficientei activitatilor coordonate pentru minimizarea costurilor si cresterea efectiva a veniturilor societatii etc.
  • Planifica, monitorizeaza si raporteaza indicatorii specifici de performanta si vei propune masuri de imbunatatire a acestora.
  • Implementeaza solutii de transport cu impact in activitatea companiei.
  • Reprezinta cu profesionalism societatea in relatiile cu tertii.
  • Administrativ, vei fi responsabil de planificarea strategica a resurselor companiei.
  • Vei elabora proceduri de lucru si vei urmari respectarea acestora.
  • Vei asigura respectarea prevederilor legale in relatiile cu institutiile statului si cele contractuale in relatia cu partenerii.
  • Vei asigura si controla relatiile de afaceri cu furnizorii de servicii si clientii companiei, pe linie de transport.
  • Vei colecta feedback intern din cadrul companiei si/ sau de la clienti, furnizori externi, etc.

Descrierea jobului

  • Studii superioare finalizate.
  • Minim 3 ani experienta in domeniul transporturi/logistica.
  • Minim 3 ani experienta pe o pozitie de management/coordonare echipa.
  • Abilitati excelente de prezentare, persuasiune si negociere.
  • Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor.
  • Abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa.
  • Disciplina, rigurozitate, seriozitate, meticulozitate.
  • Orientare spre rezultate si gandire analitica.
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza; constituie avantaj cunoasterea si unei alte limbi de circulatie internationala;
  • Permis de conducere categoria B​
Publicat 11 mai 2022 Expiră 10 iun. 2022