Manager transport e-commerce

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Studii superioare absolvite
Experienta in domeniul transport/ comercial
Spirit antreprenorial, creativitate, orientare spre performanta, responsabilitate, capacitate excelenta de organizare a activitatii
Abilitati de coordonare si management al echipe
Bune abilitati de relationare

Descrierea jobului

Este un bun cunoscator al pietei de transport din Romania.
Este responsabil si coordoneaza aplicarea procedurilor si standardelor Auchan in zona de transport pentru comenzile online
Asigura suport si sugestii tuturor magazinelor care livreaza comenzionline la domiciliu
Se asigura ca indicatorii de performanta din zona de distributie a comenzilor de livrare la domiciliu sunt indepliniti si intervine acolo unde sunt discrepante
Impreuna cu departamentul DAI defineste cerinte si identifica posibili parteneri de transport acolo unde este nevoie
Identifica oportunititati de imbunatatire al proceselor si al costurilor
Coordoneaza relatiile dintre punctele de pregatiere comenzi online (magazine) Auchan si companiile de transport si garanteaza respectarea conditiilor contractuale agreate cu acestea
Urmareste activitatile de transport si efectueaza analize regulate privind productivitatea si rezultatele financiare ale partenerilor si intervine cu corectiile potrivite acolo unde este necesar.

Auchan Retail România, parte a grupului Auchan Retail, este specialistul alimentar cu cele mai largi game și prețuri mici, prin care susține puterea de cumpărare a românilor și afirmă rolul de a selecționa și a concepe cele mai bune game de produse, conform nevoilor clienților și tendințelor de consum.

Auchan Retail România este și un actor responsabil care realizează o serie de acțiuni importante pentru promovarea activităților de responsabilitate socială şi integrare a tinerilor, dar şi programe pentru protejarea mediului înconjurător care au drept scop gestionarea deşeurilor, economisirea resurselor etc.

De asemenea, peste tot în lume, angajații Auchan Retail sunt încurajați să își dezvolte pasiunea pentru meserie și împărtășesc viziunea unui comerț în care atenția pentru om și mediu primează față de orice altceva.

Succesul Auchan a fost realizat cu oameni ca tine: motivați, implicați, responsabili și ambițioși. Dacă îți dorești să activezi într-un mediu de lucru civilizat și colegial, cu numeroase posibilități de împlinire profesională, trimite-ne CV-ul

Informații privind Protecția Datelor cu Caracter Personal le regășiți accesând link-ul: https://cariere.auchan.ro/Account/Register#, Termenii și condițiile.

Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022