Manager Supply Chain Magazin Craiovita

Leroy Merlin Romania - 1 pozi╚Ťie
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carier─â
Studii
Salariu Nespecificat
Limb─â str─âin─â Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

#CarieraTa începe cu a face ceea ce iube╚Öti:

­čŚŞ ╚śtii cum s─â motivezi oamenii din jurul t─âu s─â te urmeze, s─â creezi ╚Öi s─â antrenezi echipe c─âtre excelen╚Ť─â opera╚Ťional─â, simplitate ╚Öi eficien╚Ť─â?

­čŚŞ ╚Üi-ar pl─âcea s─â fii artizanul unor experien╚Ťe remarcabile pentru clien╚Ťii no╚Ötri?

­čŚŞ ╚śtii cum s─â pui la b─âtaie toate talentele pentru a fi garantul unui stoc corect ╚Öi disponibil la timp pentru clien╚Ťi?

­čŚŞ În plus, e╚Öti posesorul unei puteri decizionale ╚Öi de influen╚Ťare rafinate ╚Öi a abilit─â╚Ťii de a naviga între viziunile micro ╚Öi macro ale business-ului?

Dacă te potrivești profilului, atunci știi care este primul pas pentru #CarieraTa: continuă să citești!

Meri╚Ťi s─â faci parte dintr-o echip─â în care performan╚Ťa, exemplaritatea, coeren╚Ťa, respectul, simplitatea ╚Öi generozitatea sunt nucleul modului în care facem lucrurile ╚Öi ne raport─âm unii la al╚Ťii!

Cum ești:

  • Agil – te folose╚Öti de spiritul autodidact ca s─â accesezi un înalt nivel de autonomie ╚Öi de proactivitate, de capacitate de a propune solu╚Ťii ╚Öi de a conduce proiecte complexe;
  • Persuasiv – st─âpâne╚Öti tehnicile de comunicare eficient─â, de influen╚Ť─â ╚Öi de contraputere;
  • Cu viziunea global─â – ai capacitatea de a naviga între o viziune micro ╚Öi macro a business-ului;
  • Cu competen╚Ťe manageriale – atât în managementul individual sau colectiv, cât ╚Öi în toate ariile specifice (recrutare, integrare, formare, dezvoltare, motivare, evaluare etc) atunci când este cazul, inclusiv în context nonierarhic;
  • Cu putere decizional─â - e╚Öti abil în a g─âsi cele mai ra╚Ťionale c─âi de ac╚Ťiune viitoare ╚Öi în a î╚Ťi asuma riscuri calculate;
  • Cu abilit─â╚Ťi digitale – utilizezi cu u╚Öurin╚Ť─â instrumente ╚Öi aplica╚Ťii informatice.

Ce te pasioneaz─â:

  • Dezvoltarea oamenilor printr-un management de proximitate;
  • Dezvoltarea satisfac╚Ťiei clien╚Ťilor interni ╚Öi externi;
  • Dezvoltarea unor proiecte relevante online si offline pentru clien╚Ťi ╚Öi pentru companie;
  • Proiectele complexe care implic─â g─âsirea unor solu╚Ťii creative, împreun─â cu echipe mixte ╚Öi numeroase;
  • Subiecte de interes precum ”sprinturi”, ”design thinking”, ”omnicanal”, ”dezvoltare de noi competen╚Ťe competitive pe pia╚Ťa de mâine”, ”noi tehnologii”, ” digital”.

Ce vei face:

Customer Service

  • Ai grij─â ca echipa ta s─â depun─â toate eforturile necesare pentru dezvoltarea excelen╚Ťei opera╚Ťionale ╚Öi a calit─â╚Ťii rela╚Ťiilor cu clien╚Ťii interni ╚Öi externi;

Omnicanal

  • Creezi ╚Öi implementezi procese pentru un flux optim de marf─â;
  • Te asiguri de acurate╚Ťea ╚Öi disponibilitatea stocului c─âtre clien╚Ťi, în termenele stabilite;
  • Te încredin╚Ťezi c─â to╚Ťi colegii sunt forma╚Ťi s─â ofere clien╚Ťilor cea mai bun─â experien╚Ť─â online ╚Öi offline;

Organizarea resurselor

  • Ai grij─â ca alocarea ╚Öi gestionarea resurselor ╚Öi instrumentelor s─â gireze pentru calitatea stocului de marf─â; ai fi putut inventa sloganul ”Omul potrivit, la locul potrivit, la momentul potrivit!”
  • Dezvol╚Ťi parteneriate durabile cu prestatorii de servicii;

Securitatea muncii

  • E╚Öti garantul respect─ârii regulilor de securitate a oamenilor, a bunurilor în magazin ╚Öi a serviciilor oferite;
  • Te asiguri de respectarea politicilor de responsabilitate fa╚Ť─â de mediu;

Management

  • E╚Öti un manager de proximitate, responsabil de recrutarea, integrarea, formarea ╚Öi dezvoltarea echipei;
  • Creezi un mediu de lucru pl─âcut, ce favorizeaz─â prin feedback continuu performan╚Ťa în spiritul valorilor Leroy Merlin;
  • Managementul t─âu permite dezvoltarea echipelor pe care le coordonezi;

Comitet de Direc╚Ťie Magazin

  • În rolul t─âu de membru în Comitetul de Direc╚Ťie al Magazinului, participi la adoptarea deciziilor cu impact în toate ariile de dezvoltare a magazinului;
  • Propui strategia de supply chain în magazin, asumându-╚Ťi rolul de consultant ╚Öi de contraputere, atunci când este cazul;
  • Te asiguri de implementarea planurilor de ac╚Ťiune specifice;

Performan╚Ťa economic─â

  • Colaborezi cu to╚Ťi membrii Comitetului de Direc╚Ťie, dar ╚Öi cu al╚Ťi colegi din cadrul Serviciilor Suport pentru reu╚Öita proiectelor, dezvoltarea performan╚Ťei economice ╚Öi a rentabilit─â╚Ťii magazinului;
  • Urm─âre╚Öti ╚Öi animi indicatorii cantitativi ╚Öi calitativi.

Ce ne dorim s─â ai:

  • Experien╚Ť─â în management – minim 2 ani;
  • Experien╚Ť─â în project management (implementarea de noi procese ╚Öi optimizarea proceselor existente) – constituie un avantaj;
  • Experien╚Ť─â în comer╚Ť ╚Öi/sau servicii clien╚Ťi – constituie un avantaj;
  • Experien╚Ť─â în logistic─â ╚Öi/sau supply chain – constituie un avantaj.

Ce vei g─âsi la noi:

  • Un spa╚Ťiu cozy în care te po╚Ťi relaxa ori de câte ori sim╚Ťi c─â ai nevoie de o pauz─â;
  • O echip─â unit─â, cu oameni faini ╚Öi prieteno╚Öi, dispu╚Öi s─â te îndrume cu aten╚Ťie ╚Öi devotament la început de drum în companie;
  • Un job în care dezvoltarea ta prin proiecte captivante, workshopuri, seminarii, form─âri ╚Öi acompaniere managerial─â se bucur─â de sus╚Ťinerea noastr─â necondi╚Ťionat─â;
  • Un mediu de lucru performant, în care vei g─âsi numeroase surse de inspira╚Ťie ╚Öi de motiva╚Ťie;
  • Un loc în care ideile ╚Öi nevoile tale sunt o prioritate pentru noi, iar fiecare succes ob╚Ťinut este r─âspl─âtit.

Care este urm─âtorul pas:

Vino într-o vizit─â la noi! Suntem incredibil de curio╚Öi din fire, a╚Öa c─â nu te sfii s─â ne poveste╚Öti despre tine, cel autentic, despre tot ce te pasioneaz─â ╚Öi ce visuri ai pe lista de must do. De abia a╚Ötept─âm s─â te cunoa╚Ötem.

Membr─â a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este num─ârul 1 în Europa pe pia╚Ťa de bricolaj ╚Öi num─ârul 3 mondial. O realizare la care am ad─âugat câte o c─âr─âmid─â în fiecare an, timp de aproape 100 de ani. Ne-am construit o cas─â sigur─â ╚Öi confortabil─â pentru c─â nu credem în lucruri f─âcute cu jum─âtate de m─âsur─â.

Cele 19 magazine din 14 ora╚Öe din ╚Ťar─â sunt stâlpii no╚Ötri de rezisten╚Ť─â ╚Öi dovada ambi╚Ťiei de a fi cei mai buni. Povestea a început cu ridicarea unei temelii solide – echipa noastr─â. Adic─â cei peste 2700 de oameni grozavi care formeaz─â familia Leroy Merlin. Împreun─â, suntem creatori de experien╚Ťe, strategii ╚Öi pove╚Öti. Ne dorim s─â contribuim în fiecare zi la îmbun─ât─â╚Ťirea lumii în care tr─âim. ╚śi nu e lucru mic c─â am reu╚Öit pân─â acum s─â facem ziua mai bun─â la sute de milioane de oameni.

Vino s─â continui povestea al─âturi de noi!

Descrierea jobului

See section above

Membr─â a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este num─ârul 1 în Europa pe pia╚Ťa de bricolaj ╚Öi num─ârul 3 mondial. Cele 19 magazine din 14 ora╚Öe din ╚Ťar─â sunt stâlpii no╚Ötri de rezisten╚Ť─â ╚Öi dovada ambi╚Ťiei de a fi cei mai buni. Adic─â cei aproape 3000 de oameni grozavi care formeaz─â familia Leroy Merlin. Împreun─â, suntem creatori de experien╚Ťe, strategii ╚Öi pove╚Öti. Ne dorim s─â contribuim în fiecare zi la îmbun─ât─â╚Ťirea lumii în care tr─âim.

Publicat 24 ian. 2022 Reactualizat 21 feb. 2022 Expir─â 23 feb. 2022
Nu ├«╚Ťi face griji, poate joburile de mai jos ├«╚Ťi pot fi de folos