Manager Securitate si Sanatate in Munca

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta de minimum 10 ani in domeniul sanatate si securitate in munca ;
  • Cursuri si calificari de specialitate;
  • Curs absolvit in domeniul sănătatii şi securitătii in muncă – minimum 80 ore;
  • Curs absolvit de Responsabil de mediu şi Evaluator de riscuri;
  • Certificare de auditor intern in domeniile securitatea si sanatatea in munca si a protectiei mediului;
  • Bune cunostinte de operare PC, Word, Excel;
  • Putere de concentrare si atentie distributiva, initiativa;
  • Sa fie o persoana ordonata, organizata si constiincioasa;

Descrierea jobului

  • Identifica si tine sub control aspectele de mediu si riscurile asociate tuturor activitatilor ce se desfasoara in cadrul organizatiei, pentru asigurarea conformarii cu cerintele legale si prevenirii poluarii şi a accidentelor de munca si imbolnavirilor profesionale ;
  • Asigurarea si coordonarea tuturor activitatilor de protectia mediului si securitate si sanatate in munca, in conformitate cu legislatia specifica in vigoare;
  • Elaboreaza si actualizeaza planul de prevenire si protectie;
  • Intocmeste instructiuni proprii pentru completarea si aplicarea reglementarilor de securitate si sanatate in munca, tinand seama de particularitatile activitatilor si unitatii, precum si ale locurilor de munca / posturilor de lucru;
  • Elaboreaza tematica pentru toate fazele de instruire, stabileste periodicitatea adecvata pentru fiecare loc de munca, asigura informarea si instruirea lucratorilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
  • Realizeaza programului de instruire si testare in domeniul securitatii si sanatatii in munca la nivelul unitatii;
  • Efectueaza instructajul introductiv general personalului nou angajat al societatii;
  • Urmareste modul în care se face instructajul la locul de munca si instructajul periodic;
  • Intocmeste documentatia pentru obtinerea autorizatiilor sanitare si de securitate a muncii;
  • Gestioneaza rapoarte lunare, trimestriale si anuale.

ELECTROMAGNETICA SA (ELMA) este o companie privata pe actiuni, cotata la bursa, lider pe piata echipamentelor electrice si a furnizarii de energie electrica, furnizor de componente si subansamble auto pentru renumiti producatori europeni si partener de proiecte pentru companii de succes romanesti si europene.
- Echipamente electrice si electronice;
- Scule si matrite;
- Proiectare;
- Subcontractare produse si subansamble electronice, mase plastice, metalice.

Publicat 23 nov. 2021 Reactualizat 21 dec. 2021 Expiră 23 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos