Publicat 15 Feb 2021 | Expiră 18 Mar 2021

Manager Resurse Umane

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare in Psihologie, Sociologie sau Economie;
- Atestat de Inspector Resurse Umane;
- Experienta profesionala de cel putin 5 ani în domeniul HR (preferabil intr-o companie cu profil similar sau vanzari);
- Cunoastere aprofundată a legislatiei muncii si a dreptului muncii, Revisal;
- Calcul salarial, intocmirea si transmiterea declaratiei 112;
- Cunoasterea pietei locale a fortei de munca;
- Competente in a construi relatii interpersonale foarte bune;
- Abilitati excelente in negociere, comunicare si in gestionarea conflictelor;
- Cunostine de operare MS Office (Excel, Word, Power Point);
- Cunoastere excelenta a limbii engleze (scris si vorbit), limba rusa reprezinta un avantaj;
- Atitudine pozitiva, gandire analitica, spirit de initiativa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Elaboreaza si urmareste implementarea strategiei si a procedurilor de lucru privind resursele umane din firma si le integreaza in strategia generala a firmei;
- Gestioneaza procesul de recrutare: participa la conceperea anunțurilor si la distribuirea lor; organizeaza interviuri; gestioneaza si stabileste bugetul de recrutare;
- Actualizeaza la nivelul societatii modificarile organizationale aprobate: organigrama, RI, CCM, proceduri interne, elaboreaza Manualul Personalului;
- Stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile si intocmeste fisele de post;
- Negociaza, proceseaza, revizuieste si monitorizeaza contractele de angajare;
- Asigura calculul si plata drepturilor salariale si sociale ale angajatilor; concedii medicale, declaratia 112;
- Centralizeaza si colecteaza informatiile justificative pentru calcul salarial;
- Opereaza in Revisal toate modificarilor care apar in structura de personal al organizatiei;
- Asigura intocmirea perioadica a rapoartelor si bugetelor de cheltuieli;
- Elaborareaza Regulamentului Intern si urmareste ca fiecare angajat sa ia la cunostinta intocmai continutul acestui documente;
- Elaboreaza organigrama firmei si o reface ori de cate ori se impune (de exemplu daca se creeaza posturi care nu sunt prevazute in organigrama prezenta etc.);
- Elaboreaza si aplica diferite instrumente de evaluare, motivare etc.
- Se ocupa de evaluarea salariatilor cu ajutorul managerilor de departamente;
- Ofera suport decizional pentru management in problemele legate de relatiile dintre angajati si societate si raspunde de gestionarea acestora;
- Identifica problemele cu care se confrunta angajatii si propune managementului solutii pentru rezolvarea acestora;
- Propune masuri de recompensare sau sanctionare a personalului din subordine in conformitate cu legislatia in vigoare si politicile firmei;
- Propune masuri in vederea imbunatatirii structurii de organizare a firmei;

Descrierea companiei

Beneficii:

- Venituri motivante;
- Un loc de munca interesant si plin de provocari intr-un mediu profesionist caracterizat printr-o ierarhie simpla si colegi minunati;
- Asigurare medicala privata;

Suntem o echipa tanara, unita si motivata care reprezinta un grup international de companii cu activitatea in domeniul comertului de produse metalurgice si materii prime. Ne dezvoltam, crestem si dorim sa gasim un coleg nou pentru postul de Manager Resurse Umane care va contribui la dezvoltarea si cresterea in continuare a afacerii sa echipei noastre.

Expirat
Manager Resurse Umane  -  Moldmetal Trading SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles