Publicat 18 Oct 2019 | Reactualizat 15 Nov 2019 | Expiră 17 Nov 2019

Manager Resurse Umane (magazin)

1 post

Candidatul ideal

- Viziune strategică și gândire de ansamblu;
- Motivaţie pentru o carieră în domeniul resurselor umane;
- Foarte bune abilităţi de comunicare, relaţionare și ascultare;
- Atitudine empatică, proactivă;
- Foarte bune abilități de planificare și organizare;
- Foarte bune abilități de analiză și sinteză;
- Capacitate de lucru în echipă;
- Capacitate de decizie și asumarea responsabilității;
- Dinamism și flexibilitate;

Descrierea jobului

- Face parte din Comitetul de Direcție al magazinului;
- Animă echipa din punct de vedere resurse umane : acompaniază colegii, îi îndrumă, veghează la buna atmosferă în cadrul echipei;
- Ajută managementul pentru a crea în magazin o cultura a performanţei;
- Derulează activităţi de recrutare, selecţie şi evaluare de personal;
- Organizează evenimente interne şi externe;
- Gestionează şi animă planning-ul de formare;
- Gestionează dosarele de personal: încheiere contracte de muncă, alte documente;
- Introduce şi verifică datele personale ale angajaţilor în sistemul de gestiune informatizată a personalului;
- Centralizează pontajele lunare pentru calculul salarial;
- Întocmeşte adeverinţe şi alte documente specifice;
- Participă la normarea muncii şi elaborarea organigramei de personal;

Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 3 mondial în piața de bricolaj, compania LEROY MERLIN România are în prezent deschise magazine în București, Craiova, Ploiești, Brașov, Cluj-Napoca, Sibiu, Constanța, Tîrgu Mureș, Suceava, Bacău, Iași, Timișoara, Oradea, urmând să deschidă și alte magazine în principalele orașe din țară. Magazinele LEROY MERLIN oferă clienților săi soluții pentru amenajarea spațiului, decorare, grădinărit, construcții, bricolaj. Astfel, visele fiecarui client se pot îndeplini grație prețurilor accesibile și diversității produselor.

LEROY MERLIN susține platforma comunitara online FACEM-FACEM pusă la dispoziția tuturor pasionaților de bricolaj, construcții, decorațiuni și grădinărit. La Leroy Merlin reușita fiecărui membru al companiei contribuie la reușita companiei.

Manager Resurse Umane (magazin)  -  LEROY MERLIN ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles