Manager Relatii Clienti IMM

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Pentru a te potrivi cu acest post ne-ar placea sa ai:

Studii superioare finalizate;
Obligatoriu Experienta anterioara de Minim 1an in vanzari produse si servicii bancare destinate clientilor persoane juridice;
De asemenea, un plus ar constitui si cunostintele despre piata de specialitate, tendintele mediului de afaceri si cum functioneaza un business;
Capacitate de gestionare si solutionare a situatiilor de business generate de relatia B2B;
Abilitati de relationare si stabilirea de parteneriate solide bazate pe incredere;
Spirit persuasiv in oferirea de consultanta interna/externa specifica activitatii desfasurate.

Descrierea jobului

Ce face un Manager Relatii Clienti IMM:

Reprezinta interfata intre banca si antreprenori IMM;
Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti IMM, activ in cultivarea de relatii la nivel strategic pe termen lung si ofera consultanta de specialitate clientilor;
Promoveaza si vinde produsele & serviciile bancare catre clientii persoane juridice clasificate ca si IMM.

Descrierea companiei

Altfel…
Faptul ca suntem cel mai mare grup financiar din Romania ne responsabilizeaza sa sustinem dezvoltarea mediului de afaceri si comunitatile din care facem parte, oriunde si oricand. Ne place sa incurajam vise indraznete fie ca sunt ale colegilor sau ale clientilor nostri si suntem foarte bucurosi sa le vedem devenind realitate.

Cei peste 2,5 milioane de clienti si cei peste 7.000 de colegi ne dau in fiecare zi increderea ca putem fi mai buni. Asa am reusit sa atragem alaturi de noi actionari puternici, precum Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare si sa fim singurul brand bancar romanesc prezent in Brand Finance 500 Ranking 2018 si Cel mai valoros brand bancar din Romania, conform Brand Finance Romania 2017.

Ce zici, merita sa te alaturi echipei?

Publicat 29 sept. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 29 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos