Publicat 25 Ian 2018 | Reactualizat 01 Feb 2018 | Expiră 04 Feb 2018

MANAGER RACORDARE (85203)

4 posturi |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară: Studii superioare tehnice
  • Experienţa practică necesară: minim 3 ani in domeniul tehnic.
  • Cunoştinţe obligatorii impuse de legislaţie:Cunoaşterea prevederilor legislaţiei în vigoare legate de activitatea de distribuţie a gazelor naturale (Legea 123/2012, HGR 1043/2004, Standardul de performanţă pentru serviciul de distribuţie, Normele Tehnice NTPEE-2008, etc.).
  • Cunoştinţe lingvistice: Engleza - constituie avantaj
  • Cunoştinţe IT: Utilizator de Windows, SAP, MS Office , AutoCad.
Cerinţe obligatorii:
  • Autorizare ANRE, proiectare si executie sisteme de distributie, instalatii de utilizare GN
  • Permis conducere categoria B;
  • Abilităţi de comunicare, consiliere;
  • Capacitate de analiză
Altele: Constituie avantaj mobilitatea.

Descrierea jobului

  • Este responsabil de procesele de Extinderi conductă, Branşamente, Devieri conducte;
  • Stabilește soluţia de alimentare pentru extinderi de conducte, branşamente, devieri conducte;
  • Verifica documentaţiile depuse de solicitanți;
  • Contactează clientul si se deplasează in teren pentru consiliere si stabilirea solutiei de alimentare; Inmaneaza clientului documentele emise pe parcursul procesului; Intocmeste solutia de alimentare
  • Intocmeste toate documentele care stau la baza întocmirii studiului tehnico-economic pentru extinderile de conducta (anexa 1, date consum, date investiție, plan de situație cu solutia de alimentare - diametru, lungimi, noduri, presiuni, debite);
  • Obține informații de la personalul responsabil cu operarea, exploatarea si urmărirea lucrărilor in rețeaua de distribuție, pentru confirmarea situaţiei existente din teren;
  • Operează în SAP-ISU documentele specifice procesului de acces la sistem;
  • Introduce în SAP referate de necesitate şi realizează recepţia materialelor în SAP;
  • Urmăreşte procesul de acces la sistem prin extinderi și branşamente, devieri conducte în vederea respectării termenelor prevăzute de legislația in vigoare şi în contractele de racordare;
  • Cu suportul emitentului avize, urmăreşte încasarea facturilor reprezentând tariful de racordare şi decide stornarea, după caz.
  • Asigura suport si verifica soluţiile tehnice propuse de către proiectantul intern/extern;
  • Pregăteste documentaţia proiectelor rentabile companiei pentru CTE şi le susţine în CTE;
  • Asigura suportul si colaboreaza cu constructorul, proiectantul, furnizorii de materiale si autorităţile locale, deţinători ai altor utilităţi in vederea obţinerii autorizaţiilor si avizelor necesare;
  • Asigura existenta instrucţiunilor de lucru si a echipamentelor conform normelor HSE;
  • Accepta la plata facturile aferente lucrărilor care corespund din punct de vedere calitativ şi cantitativ;
  • Supervizeaza bugetul si planul de implementare al proiectului pentru investitiile rentabile companiei;
  • Negociaza drepturile de utilizare împreuna cu deţinătorii si reconciliaza situaţiile conflictuale;
  • Deconteaza taxele cu instituţiile statului;
  • Realizeaza verificări SAP, raportări, documentaţie specifică şi acorda suport pentru intocmirea procedurilor si instructiunilor de lucru, precum si a răspunsului la reclamaţii pentru toate domeniile de lucrări acoperite de activitatea pe care o gestioneaza;
  • Transmite spre capitalizarea mijlocului fix toate informatiile necesare;

Descrierea companiei

E.ON
E.ON este o companie internaţională privată de energie. Cei 40.000 de angajaţi situaţi în 13 ţări lucrează zilnic la inovaţii tehnice şi soluţii pentru clienţi uşor utilizabile în vederea unei noi lumi energetice. Ca primă companie energetică din Europa ne focusăm prin cele trei arii business, reţele energetice, energii regenerabile şi soluţii clienţi în mod consecvent asupra energiei viitorului.

Delgaz Grid
Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. Delgaz Grid este o companie a grupului E.ON, primul distribuitor integrat de gaze naturale si electricitate din România.

Departament
Căutăm pentru departamentul nostru Echipa Acces la Retea Gaz în Iaşi un/o Manager de racordare

Ai aplicat
Expirat
MANAGER RACORDARE (85203)  -  Delgaz Grid

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles