Publicat 14 Dec 2006 | Reactualizat 12 Ian 2007 | Expiră 14 Ian 2007

MANAGER PURCHASING

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice
Experienta relevanta in negocieri si contractari
Abilitati reale de planificare si organizare
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere(putere de convingere si prezentare profesionala)
Abilitati superioare de analiza /planificare /decizie
Dinamic,energic,corect ,organizat ,capabil sa gaseasca solutii

Descrierea jobului

Organizarea,planificarea si coordonarea activitatiilor specifice de achizitii materii prime,materiale si echipamente
Negocierea cu furnizorii de materii prime,materiale si servicii a preturilor calitatii si facilitatilor contractuale /incheierea contractelor de achizitii
Evaluarea necesarului de produse, materiale si echipamente existent si anticiparea nevoilor ulterioare Planificarea ritmului de aprovizionare de la intern si extern corelat cu capacitatiile de stocare
Monitorizarea stocurilor din achizitii si corelatia necesarului pentru fabricatie
Asigurarea derularii operatiunilor de import a materilor prime, materialelor si echipamentelor
Mentinerea legaturii cu furnizorii de produse si materiale auxiliare si identificarea de noi furnizori
Verifica activitatea depozitului de materii prime si materiale / stabileste prioritatile in executarea sarcinilor
Raspunde de corectitudinea intocmirii contractelor si comenzilor de aprovizionare
Are autoritatea de a cere informatii si a lua decizii privitoare la aprovizionarea cu materii prime si materiale
Colaboreaza cu departamentul Productie / Vanzarii pentru buna desfasurare a procesului de productie la parametri maximi
Raspunde de coordonarea eficenta a personalului din subordine

FLEXXELF are ca obiect de activitate productia de tamplarie PVC, aluminiu, pereti cortina, fatade placate, vitraje structurale si alte lucrari specifice pentru constructii. Marca FLEXXELF se regaseste in institutii publice, hale industriale, banci, ambasade si spatii de birouri.
LIFETIME GLAZING SOLUTIONS (LGS) este producator si furnizor de geam termoizolant.
Pentru mai multe detalii va rugam accesati paginile www.flexxelf.ro; www.avrig35.ro

Expirat
MANAGER PURCHASING  -  S.C. LGS GRUP S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles