Manager Punct de Lucru

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 6500 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experienta in domeniul de logistica, planificare, transport minim 1 an
  • Orientare spre performanta, abilitati de negociere, organizare si planificare
  • Asigura coordonarea tuturor departamentelor din cadrul punctului de lucru.
  • Analizeaza impreuna cu sefii de departamente toate rapoartele financiare, veniturile si cheltuielile fiecarui departament, pentru a se asigura ca hotararile cu privire la buget sunt respectate si aduce imbunatatirile necesare.
  • Asigura identificarea oportunitatilor de investitie si obtinere de profit.
  • Experienta in organizarea si planificarea activitatii unui punct de lucru/depozit, in coordonarea unei echipe
  • Disponibilitate la deplasari (daca va fi nevoie)
  • Disponibilitate de a raspunde la telefon daca apar probleme in cadrul societatii in afara programului de lucru.
  • Spirit de echipa
  • Gandire analitica
  • Seriozitate si corectitudine
  • Limba engleza nivel conversational
  • Monitorizarea personalului din subordine
  • Raportarea catre conducere a deciziilor luate in cadrul societatii, a situatiilor lunare
  • Propune bonusarea, precum si penalizarea personalului din subordine
  • Urmareste realizarea planului de transport/ masina / saptamana
  • Raporteaza consumul mare de combustibil / masina si discuta cu persoana care a depasit limita
  • Studii medii sau superioare
  • Cunostinte medii de operare PC (MS Office)
  • Permis de conducere cat. B

Descrierea jobului

  • Coordonarea Punctului de lucru conform bugetului si a strategiei adoptate de companie
  • Raspunde de intreaga activitate de transport
  • Raspunde de modul de exploatare si intretinere a tuturor utilajelor din punctul de lucru coordonat
  • Participa la sedintele de management. Prezinta si raspunde in cadrul acestor sedinte de intreaga activitate a punctului de lucru coordonat: transport, service masini, consum masini, comenzi transport, personal etc
  • Identifica oportunitati de dezvoltare a punctului de lucru si face propuneri cu privire la eficientizarea activitatii si cresterea productivitatii in punctul de lucru coordonat.
  • Identifica si rezolva probleme in punctul de lucru coordonat, iar in cazul in care intampina dificultati solicita ajutorul conducerii.
  • Gestioneaza si raspunde de intreg patrimoniul punctului de lucru coordonat asigurand aspectul ingrijit, conservarea si dezvoltarea bazei materiale a societatii.
  • Asigura conformitatea activitatii desfasurate cu legislatia in vigoare precum si cu normele si regulile interne si raspunde pentru aceasta in fata conducerii societatii si a organelor de control.
  • Raspunde de controlul costurilor si reducerea acestora in punctul de lucru.

Societate cu domeniu de activitate transport intern si international de marfuri (80%) si magazin online (marfuri generale) (20%).
Publicat 7 iun. 2022 Expiră 7 iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos