de ani Fără Frică...

Publicat 20 Nov 2019 | Reactualizat 11 Dec 2019 | Expiră 20 Dec 2019

Manager proiecte

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Constructii / Instalatii

Candidatul ideal

Experienta relevanta in conducere santiere (minim 3 proiecte manageriate cu suuces).
Studii superioare in Constructii/ Instalatii/CFDP
Competente in planificare,organizare ,delegare,control si comunicare
Capacitate de previziune,bugetare si evaluare obiectiva
Putere de decizie si asumare responsabilitati
Atestate,certificari ,autorizari suplimentare constituie avantaj;
Disponibil pentru deplasari ;

Descrierea jobului

Planifica , organizeaza si supervizeaza activitatea de productie in raport cu obiectivele propuse, aprobate de conducerea companiei;
Ia masuri de asigurare pentru executia la timp a activitatilor si stabileste etapele de lucru in functie de prioritati;
Conduce activitatile departamentului din subordine pe baza unui sistem propriu;
Coordoneaza activitatea de productie;
Elaboreaza, organizeaza, coordoneaza si supervizeaza programele de productie care trebuie sa conduca la atingerea obiectivelor de rentabilitate economica si competitivitate si le prezinta spre aprobare conducerii societatii;
Urmareste modul de realizare a acestora;
Estimeaza necesarul de resurse umane pentru compartimentele din subordine si participa la interviurile de angajare pe domeniul sau de referinta;
Coordoneaza realizarea bugetului de venituri si cheltuieli repartizat departamentului productie, urmareste proiectele in desfasurare prin prisma incadrare termen limita -marje;
Dezvolta relatiile cu clientii privind derularea proiectelor de executie;
Gestioneaza patrimoniul departamentului coordonat;
Intocmeste rapoartele de analiza si diagnoza tehnico-financiara pentru departament si pentru fiecare obiectiv atins/de atins;
Organizeaza, coordoneaza si controleaza decontarile lucrarilor:
Conduce,coordoneaza si dezvolta Departamentele Tehnice in functie de viziunea sa.
Suport tehnic la negocierea contractelor de constructii
Verifica devizele interne, bugetele de proiect
Urmarirea tehnica a derularii contractelor si managementul de santier al proiectelor in executie;
Urmarirea echipelor de lucru pe santier prin colaborarea stransa cu inginerii/ Sefii de santier;
Elaborarea planului de investitii si achizitii tehnologice raportat la nevoile companiei;
Acordarea de consultanta si consiliere tehnica;
Urmarirea tehnica a proiectelor in garantie si post garanti

Descrierea companiei

Companie de constructii.
www.conestiasi.ro

Manager proiecte  -  S.C CONEST S.A

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles