Publicat 05 Dec 2019 | Reactualizat 12 Dec 2019 | Expiră 16 Dec 2019

Manager Proiecte Taxe (101562)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Educaţie necesară: Studii superioare finalizate, de preferinta specializare economica
Experienta practica: minim 5-6 ani experienta in domeniul fiscal (experienta in procedura fiscala si preturi de transfer constituie un avantaj)
Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: Codul fiscal si Codul de procedură fiscală, Preţuri de transfer
Cunoştinţe limbi straine: limba engleza (nivel avansat)
Cunoştinţe IT: utilizator avansat MS Office

Descrierea jobului

Ce vei face

  • Oferă consultanţă fiscală în cadrul proiectelor derulate de către grupul E.ON în România, gestionând şi optimizând riscul fiscal şi oferind soluţii pentru îmbunătăţirea modelului de afaceri;
  • Identifică riscurile şi oportunităţile fiscale pentru proiectele desfăşurate de grupul E.ON şi actioneaza pentru diminuarea sau maximizarea acestora;
  • Revizuieste procesele fiscale ed la nivelul firmei si cauta activ posibilitati de optimizare si reducere riscuri, actionand in vederea implementarii acestora;
  • Întocmeşte dosarele de preţuri de transfer şi orice alte documente suport necesare pentru companiile E.ON din România, în conformitate cu cadrul privind preţurile de transfer în vigoare;
  • Pregateste opinii pe teme fiscale sau ofera asistenta pe probleme fiscale altor departamente din cadrul firmei;
  • Reprezintă societăţile E.ON din România în faţa autorităţilor fiscale, prelucreaza actele de control emise de acestea si menţine legătura cu consultanţii fiscali;
  • Propune masuri pentru automatizarea si standardizarea proceselor fiscale;

Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON is more than the opportunity to have in your CV a reputable Fortune 500 top employer, along with the incentives of a strong, highly beneficial career. E.ON is about belonging to an energetic community, with colleagues with long histories and experience in several industries, who share the strength, the social spirit, the look forward and, above all, the fact that you can rely on them. E.ON is for the ones who want to have the freedom to transform an industry and who have the ability to reach their goals.

Ai aplicat
Expirat
Manager Proiecte Taxe (101562)  -  E.ON Servicii

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles