Publicat 18 Ian 2021 | Reactualizat 17 Feb 2021 | Expiră 18 Feb 2021

Manager Proiect

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Diplomă de licență în Construcții de Drumuri, Poduri și Căi Ferate
5-7 ani de experiență în managementul proiectelor de construcții
Cunoștinte bune operare Microsoft Office și software de calculator general
Cunoașterea demonstrată a principiilor de construcție și inginerie
Abilitatea de a bugeta, programa, negocia și controla costurile
Grad ridicat de familiaritate cu documentele, termenii și condițiile contractuale și de subcontractare
Abilități puternice de conducere și management
Spirit antreprenorial
Abilități pentru lucrul în echipă
Putere de decizie și asumarea responsabilității

Descrierea jobului

  • Definește resursele necesare pentru finalizarea proiectului;
  • Gestionează costurile pentru a respecta bugetul;
  • Oferă direcție și coordonează atât personalul propriu, cât și subcontractorii;
  • Gestionează programul de execuție și activitățile în funcție de cerințele contractuale între Antreprenor/Beneficiar și Antreprenor/Subantreprenori;
  • Emite actualizări de progres, după caz, în ceea ce privește costurile și termenele;
  • Coordonează din punct de vedere tehnico-economic întocmirea proiectului tehnic de execuție , unde este cazul, împreună cu Proiectantul desemnat;
  • Se asigură că lucrările sunt efectuate în conformitate cu cerințele caietului de sarcini și ale proiectului de execuție;
  • Se ocupă de selectarea și gestionarea relațiilor cu subcontractorii și furnizorii, în conformitate cu procedurile Companiei;
  • Coordonează implementarea întregului proiect între proiectant, ingineri și subcontractanți;
  • Gestionează și coordonează contractul în legătură cu Beneficiarul.

PORR Construct Romania is part of the international PORR Group with its main headquarters in Vienna, Austria.

We are one of the leading construction companies in Europe, with over 150 years of experience. Our main activity areas are building construction and civil engineering.

We connect the building blocks in a reliable way, shoulder to shoulder, with passion and pioneering spirit, with appreciation for every one’s work and effort toward building the future we are all part of.

Expirat
Manager Proiect  -  PORR Construct SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles