Publicat 06 Dec 2018 | Expiră 16 Dec 2018

Manager Proiect Implementare Soluţii ( 95907)

3 posturi |  Aplicare externa
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în Management

Candidatul ideal

Cerinţe

  • Studii universitare tehnice (studiile postuniversitare constituie un avantaj);
  • Experienţă în industria energetică/electrică şi procesele aferente acesteia;
  • Cel puţin 3 ani experienţă în managementul proiectelor şi schimbării;
  • Cunoştinţe limba engleză – nivel mediu;
  • Cunoştinţe operare MS Office – Microsoft Project, SAP MM (reprezintă un avantaj);
  • Excelente abilităţi interpersonale şi de comunicare;
  • Abilităţi de comunicare la nivel de management executiv şi abilităţi de lucru în echipe multi-funcţionale;
  • Disponibilitate pentru călătorii de afaceri;
  • Posesor de carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilităţi

  • Vei fi responsabil cu derularea, implementarea şi coordonarea soluţiilor de eficienţă energetică pe tot parcursul implementării, asigurând managementul funcţiunilor implicate din cadrul companiei cât şi a furnizorilor şi subcontractorilor;
  • Vei asigura comunicarea permanentă cu managerul de vânzări alocat privind etapele şi termenele de realizare a lucrărilor;
  • Vei asigura recepţionarea lucrărilor executate de către prestatori terţi;
  • Vei analiza reclamaţiile de calitate de la beneficiari şi identifica măsurile de eliminare şi prevenire a neconformităţilor;
  • Vei stabili criterii şi indicatori de calitate pentru contracte şi comenzi;
  • Vei întocmi referatele de necesitate pentru achiziţia de produse şi servicii necesare îndeplinirii condiţiilor contractuale asumate;
  • Vei asigura întocmirea tuturor analizelor solicitate, aferente ariei de activitate;
  • Este imperativ să înțelegi și să gestionezi riscurile companiei și oportunitățile generate de noile proiecte sau produse dezvoltate;
  • Vei fi responsabil de notificările către clienții finali, subcontractori sau Autorități administrative locale sau centrale privind obligațiile legale sau contractuale;
  • Vei fi responsabil de elaborarea tuturor documentelor privind recepţia şi punerea în funcţiune a obiectivului.
Ce oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

Descrierea companiei

E.ON
E.ON este o companie internaţională privată de energie. Cei 40.000 de angajaţi situaţi în 13 ţări lucrează zilnic la inovaţii tehnice şi soluţii pentru clienţi uşor utilizabile în vederea unei noi lumi energetice. Ca primă companie energetică din Europa ne focusăm prin cele trei arii business, reţele energetice, energii regenerabile şi soluţii clienţi în mod consecvent asupra energiei viitorului.

E.ON Servicii Tehnice

Grupul E.ON în România este activ pe piaţa locală de energie în domeniile furnizării şi distribuţiei de gaze naturale şi energie electrică. Deservind circa 3 milioane de clienţi din 20 de judeţe din partea de nord a ţării, E.ON România este unul din liderii pieţei de energie din România. E.ON Servicii Tehnice prestează activităţi tehnice specifice domeniului distribuţiei gazelor naturale şi electricităţii pentru companiile E.ON din România.

Departament
Căutăm pentru departamentul nostru Management de Proiect Soluţii Energetice în Târgu Mureş, Bucureşti, Iaşi un/o Manager Proiect Implementare Soluţii

Ai aplicat
Manager Proiect Implementare Soluţii ( 95907)  -  E.ON Servicii Tehnice