Publicat 09 Ian 2017 | Reactualizat 16 Ian 2017 | Expiră 09 Feb 2017

Manager Proiect - Inginerie Mecanica

1 post

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice in domeniul Inginerie Auto (IMST, Autovehicule Rutiere, Inginerie Mecanica, etc.) ;
- Experienta anterioara in management de proiecte ;
- Experienta in domeniul auto reprezinta un avantaj ;
- Cunostinte de conceptia/productia pieselor ;
- Limba franceza si/sau engleza - nivel avansat ;
- Abilitati de prezentare/ animare si capacitate de lucru in transvers ;
- Rigoare, organizare, capacitate de sinteza ;
- Foarte bune abilitati de comunicare orala si scrisa, spirit de echipa ;
- Buna cunoastere a pachetului Microsoft Office.

Descrierea jobului

- Coordoneaza proiectele din perimetrul sau de activitate, asigurandu-se de realizarea etapelor de proiect in fazele de dezvoltare sau industrializare;
- Coordoneaza actiunile de realizare a pieselor si sistemelor asigurand coerenta produs/proces;
- Participa la reuniuni de animare cu Sefii de Proiect pentru respectarea elementelor din proiect ce tin de Calitate, Costuri si Termene;
- Se asigura ca solutiile tehnice propuse sunt cele mai eficiente, lucrand in transvers cu directia Inginerie, directia Cumparari, directia Calitate,, diferiti furnizori, etc.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Manager Proiect - Inginerie Mecanica  -  Grup Renault Romania

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă