Publicat 01 Feb 2008 | Reactualizat 17 Feb 2008 | Expiră 18 Feb 2008

Manager Program

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare;
Minim 3 ani experienta in management;
Experienţă în dezvoltare comunitară sau management de proiect;
Experienţă în supervizare personal;
Experienţă în pregatirea şi livrarea de instruiri;
Experinta ONG;
Fluenţă în limba română şi engleză scris, citit, vorbit;
Aptitudini excelente de comunicare orală şi scrisă;
Aptitudini excelente de elaborare şi implementare proiecte;
Aptitudini interpersonale şi experienţa în moderarea grupurilor;
Cunoştinţe bune de operare PC (MS Office);
Carnet de conducere Categoria B;
Situaţia militară clarificată (pentru barbati);
Disponibilitatea de a călători extensiv.

Descrierea jobului

Responsabilitaţi de bază:
Asigură managementul şi sprijinirea programelor HFH alocate conform cerinţelor şi direcţiilor strategice;
Asigură respectarea de către programele alocate a misiunii, principiilor, standardelor şi politicilor organizatiei ;
Implementează strategia şi obiectivele anuale in acord cu HFH International şi HFH România;
Acordă consultanţă filialelor şi parteneriatelor alocate pe chestiuni programatice şi operaţionale (dezvoltare organizaţională, management operaţional, management financiar, planificare-monitorizare- evaluare, dezvoltare comunitară, rezolvarea problemelor etc);
Identifică nevoile de instruire în cadrul programelor alocate, pregateşte şi susţine instruiri;
Elaborează în mod regulat rapoarte despre activitatea desfăşurată şi chestiuni programatice;
Participă la crearea strategiei naţionale ;
Participă la dezvoltarea departamentului naţional de programe, la îndeplinirea obiectivelor anuale şi a direcţiilor strategice;
Participă la organizarea şi susţinerea evenimentelor naţionale ale organizaţiei.

Habitat for Humanity este o organizaţie creştin ecumenică non-profit ce construieşte şi renovează locuinţe simple, decente şi accesibile ca preţ în parteneriat cu familiile în nevoie de locuinţe. Habitat for Humanity a asistat până în prezent peste 800 de familii din România şi lucrează în 2008 la asistarea altor 500 de familii care locuiesc în conditii improprii. În lume, Habitat for Humanity International este prezentă în 100 de ţări şi a asistat peste 230,000 de familii.

Expirat
Manager Program  -  Habitat for Humanity Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles